Wspomnienie sprzed lat

TVP Kultura zakończyła 11.06. emisję serialu dla młodzieży pt.: „Ucieczka – wycieczka” zrealizowanego w 1972 r. Był to okres udanych produkcji serialowych przeznaczonych dla młodzieży.

W niedzielnym Teleranku serial emitowany był od 2 do 30 czerwca 1974 roku.

Takich jak: "Do przerwy 0:1", „Podróż za jeden uśmiech”, „Wakacje z duchami”, "Stawiam na Tolka Banana" i wielu innych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, iż część akcji ostatniego odcinka rozgrywa się w ... Chojnicach. Główni bohaterowie wraz ze swoją babcią podróżują w w czasie wakacji po kraju. Na Pomorzu, w celu zapewnienia noclegu trafiają do wiejskiej rodziny Paciorków. Jednakże pozostają na dłużej, ponieważ gościnni gospodarze trafiają do szpitala z powodu zatrucia się grzybami. Dzieciaki wraz z babcią zajmują się gospodarstwem i inwentarzem początkowo nieudolnie, później znacznie lepiej. Nadchodzi jednak czas rozstania. W związku z tym planują pożegnać gościnnych gospodarzy hospitalizowanych w szpitalu. Ostatni serialowy odcinek otwiera sekwencja dyskusji chłopców na chojnickim rynku. Po zakupie kwiatów rowerami objeżdżają rynek i udają się do szpitala w odwiedziny. Wszystko kończy się szczęśliwie, a nam nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne powtórzenie emisji, a w szczególności ostatniego odcinka. 

Ucieczka-wycieczka – pięcioodcinkowy polski serial telewizyjny wyreżyserowany przez Jadwigę Kędzierzawską, do scenariusza napisanego wspólnie z J. Grabowskim na podstawie książki Stanisławy Fleszarowej - Muskat o tym samym tytule.

(red)

relacja_video.jpg

 1. 13 czerwca 2010  23:05   złoty pociąg   kinoman

  polecam poczatek filmu złoty pociag w ale kino też akcja w Chojnicach

  0
  0
 2. 12 czerwca 2010  08:08   Furmanka przed ratuszem - ...   anonim

  Furmanka przed ratuszem - miodzio, wymiata!

  0
  0
 3. 11 czerwca 2010  22:32   Statysta   F

  Już o tym zapomniałem ale przez chwilę było mnie widać w grupce chłopców w czarnych gangach na rynku,wspaniałe przypomnienie.EKSTRA pomysł z tym filmem.

  0
  0
 4. 11 czerwca 2010  19:41   Dzięki za tę wstawkę - ...   aga

  Dzięki za tę wstawkę - rewelka, nawet nie wiedzialam o tym.

  0
  0
 5. 11 czerwca 2010  18:50   Inaczej.   Michał

  Świetnie się na to patrzy. Rynek zupełnie inny od dzisiejszego. Ekstra.

  0
  0