Wójt też szuka pomysłu na parking

Wójt Zbigniew Szczepański, nie mogąc doczekać się ruchu starostwa, podjął temat rozwiązania problemu z miejscami parkingowymi przy starostwie i urzędzie gminy. I chce, by miasto wprowadziło tam parking płatny.

Jak widać, na parkingu jest samowolka. Pomijając problem z parkowaniem, kierowcy często zostawiają auta gdzie popadnie i blokują wyjazd innym.   |  fot. (olo)

Wójt Zbigniew Szczepański zaproponuje burmistrzowi Chojnic, by ten wprowadził płatną strefę parkowania przy starostwie i urzędzie gminy. O problemach ze znalezieniem miejsca parkingowego, samowolą kierowców, blokowaniem samochodów, pisaliśmy już wielokrotnie. Kilka tygodni temu wicestarosta Mariusz Paluch przekazał podczas konferencji, że przygotuje trzy warianty rozwiązania tego problemu.

Wójt Zbigniew Szczepański przekazał w starostwie również swój pomysł, ale nie chcąc już dłużej czekać zdradził, że jego zdaniem powinna być tu strefa płatnego parkowania. A taką mogłoby wprowadzić miasto, które „prowadzi” już płatne parkingi w centrum miasta, ma też pracowników oddelegowanych do tego zadania. - Jedna czwarta miejsc parkingowych blokowana jest przez mieszkańców okolicznych kamienic i przez petentów sąsiednich instytucji, dla których ten parking nie został stworzony.

- Wydaje mi się, że w porozumieniu z panem burmistrzem należy zaprosić pana burmistrza do administrowania tego parkingu. Oczywiście dochody z parkingu zasilałyby konto miasta – mówi o swoim pomyśle wójt Zbigniew Szczepański. - Intencja jest taka, żeby udrożnić ten parking dla petentów i gości. Wójt chciałby, aby osoby publiczne miały bezpłatny wjazd na parking. - Nie mogę zabronić moim pracownikom przyjeżdżania do pracy samochodem. Dla nich rozważymy miesięczne abonamenty np. w kwocie 100 zł.

Temat jest jednak w powijakach i pomysł wójta na pewno wywoła teraz lawinę komentarzy i pomysłów. Warto pomyśleć też, by np. pół godziny czy godzina powinny być bezpłatne na szybkie załatwienie sprawy. Wprowadzenie płatnego parkowania będzie wiązało się też z tym, że kierowcy zaczną szukać bezpłatnych miejsc na sąsiednich uliczkach, podwórkach, placach. Trzeba więc temat dobrze przemyśleć i przygotować.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 11 marca 2019  04:53   PODZIELIĆ   CHŁODNYM OKIEM

  Po drugiej stronie ul. Człuchowskiej blisko Urzędu jest lub był komis samochodowy. Może pozyskać ten teren i tam stworzyć parking dla pracowników Urzędu? Na części istniejącej można zrobić opłaty ale np. pierwsze 2 godziny gratis potem opłata.Petentom podawać godziny przyjęć ,jak w wydziale komunikacji.

  8
  0
  Odpowiedz
 2. 10 marca 2019  13:16   Urząd sam naważy piwa, a potem karze mieszkańców. Po co sprzedajecie wszystkie tereny zielone - rob   chojniczanin

  Proponuje zabudowywać jeszcze więcej terenów jak np miedzy parkingiem Kauflandu a parkingiem na Obrońców Chojnic. Na tym zieleńcu miał stanąć budynek usługowo mieszkaniowy zajmując cały teren zielony. Urzędnicy - gratuluje wam podejścia do tematu, niedługo zabetonujecie dosłownie wszystko. Gdzie będą parkować mieszkańcy tego budynku na parkingu Kauflandu czy na parkingu obrońców Chojnic 11 gdzie nie ma już miejsca ?

  8
  0
  Odpowiedz
 3. 10 marca 2019  13:05   Ciekawe gdzie będą pracować pracownicy urzędu gminy i starostwa. Połowa samochodów jest ich.   chojniczanin

  Ciekawe gdzie będą pracować pracownicy urzędu gminy i starostwa. Połowa samochodów jest ich. Dostaną identyfikatory do wolnego parkowania czy tez będą płacić ? Jak maja płacić mieszkańcy powiatu to pracownicy urzędów też.

  10
  2
  Odpowiedz
 4. 10 marca 2019  06:32   Parkingowy pijaczek   Znalezli go w moczu

  Ciekawe co on ma na ten temat do powiedzenia ?

  3
  1
  Odpowiedz
 5. 9 marca 2019  11:30   biedaki (1)   petent

  Nie rozumiem, ,,,, nie stać was zapłacić 1 zł za godzinę lub pól aby załatwić ważne sprawy.... to na co Was stać??? może internet jeszcze dać gratis Brawoo , oby więcej płatnych parkingów przy ważnych instytucjach a najbardziej przy szpitalu

  9
  17
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 marca 2019  18:29   Bogacz   Anonim

   Jedziesz baraku raz na rok do centrum to możesz płacić nawet 100 zł. na godzine

   13
   1
 6. 8 marca 2019  21:10   Brak kasy?   Stańczyk

  Nasi Chojniccy notable szukają kasy a gdzie ją najlepiej znaleźć w kieszeni kierowcy przecież on może płacić do bólu. Myślę że jak przy urzędach gminy i powiatowym zrobią płatne strefy to może i odrazu wprowadzić opłatę za toaletę, starostwo ostatnio wydało sporo kasy to by odrobiło straty.

  19
  6
  Odpowiedz
 7. 8 marca 2019  19:14   Starosto, wojcie i ... (1)   Kuba

  Starosto, wojcie i burmistrzu. Moze by tak wreszcie ryszyc d... I za robote sie wziąść a nie tylko wymyslac oplaty! W chojnicach potrzeba kilku parkingow wielopoziomowych to jest jedyne rozwiazanie. Jakbyscie zlikwidowali pasozytnicza straz miejska to z cala pewnoscia na jeden taki parking by starczyło.

  27
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 marca 2019  21:18   Do tego jeszcze etatowego ...   Jurgiel

   Do tego jeszcze etatowego członka zarządu w starostwie to spora kasa by została na inne cele a tak jest przechowalnia kolesiów, Panie i Panowie radni co wy na to?

   13
   1
 8. 8 marca 2019  19:03   Panie STAROSTO   Mieszkaniec centrum

  Starosto

  1
  0
  Odpowiedz
 9. 8 marca 2019  18:59   Panie Starostwo i Burmistrzu   Mieszkaniec centrum

  Panie Starostwo i Burmistrz czy jedyną alternatywą dla mieszkańca centrum Chojnic jest sprzedać auto.? Te opłaty to jakaś kara !

  24
  7
  Odpowiedz
 10. 8 marca 2019  16:10   Przy szpitalu skarpa aż się ...   Jarek

  Przy szpitalu skarpa aż się prosiłą o parking wielopoziomowy i wyjazd do ulicy która prowadzi do chojniczek.Problem przy szpitalu z parkowaniem byłby rozwiązany.Ale po co jakoś to będzie.

  19
  4
  Odpowiedz
 11. 8 marca 2019  16:04   Nie ma to jak koń, nawali i ...   anonim

  Nie ma to jak koń, nawali i jedzie dalej, a auto jak nawali to staje,ot filozofia życia

  9
  1
  Odpowiedz
 12. 8 marca 2019  15:18   500--   Chojniczanin

  Od mieszkańców miasta 500 zł. za abonament [POŁOWA MIESZKANIA KOMUNALNE OD BURMISTRZA].A od pracowników tylko 100 zł.

  25
  3
  Odpowiedz
 13. 8 marca 2019  12:33   Bzdura kompletna.Tylko budowa ... (7)   W.Miller

  Bzdura kompletna.Tylko budowa parkingu piętrowego (3-4 kondygnacje)rozwiąże problem.Inaczej ludzie ,nie dość ,że będą płacili,to jeszcze szukali ciągle miejsca i tracili czas i pieniądze,a Pan Wójt - szczęśliwy-bo "rozwiązał problem"Drogi Panie Wójcie-wpierw trzeba zainwestować ,a dopiero wtedy kasować !.Inaczej ujmując:żeby wyjąć -trzeba najpierw wsadzić !!!!

  45
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 marca 2019  08:26   Skończ i się nie odzywaj o ...   Tutejszy

   Skończ i się nie odzywaj o mieście i kraju w którym nie miałeś odwagi mieszkać, żyć i funkcjonować. Swoje bzdurne i kosztowne pomysły zostaw dla Szwedów. Osobiste wycieczki i nędzne filozofie zostaw dla swoich znajomych, albo rodziny. ps. pisz poprawnie, bo twoje błędy strasznie biją w oczy.

   1
   3
  • 9 marca 2019  23:26   Widzisz Tamtejszy,Polaków ...   W.Miller

   Widzisz Tamtejszy,Polaków od Szwedów różni to,że ,że Szwedzi chętnie słuchają,podglądają innych,rozmawiają,są komunikatywni i dlatego w Szwecji jest jak w Szwecji ,a w Polsce zawsze będzie tak jak w Polsce.Żal mi że już przez 30 lat rządzą "Tutejsi",a nadal jest jak jest.Dodam na koniec,że ze wzgledu na znaczną róznicę w poziomie percepcji rzeczywistosci,która nas mocno dzieli ,oraz na dużą róznice w poziomie intelektualnym ,kończe tę nierówną dyskusję .Uśmiałem sie solidnie.

   3
   2
  • 9 marca 2019  13:17   Wyemigrowałeś, a się ...   Tutejszy

   Wyemigrowałeś, a się wypowiadasz i próbujesz organizować życie tym co zostali. Swoje "mundrości wschodu leśnego dziadka" zostaw dla Szwedów, ale oni pewnie nie słuchają jakiegoś uciekiniera za lepszym jutrem.

   3
   4
  • 9 marca 2019  01:26   Tutejszy,czy też ...   W.Miller

   Tutejszy,czy też tamtejszy,.Na całym świecie budują piętrowe,w Polsce tez ,tylko w Chojnicach nic się ,według Tutejszego,nie opłaca.Czlowieczku malutki,otóz powiem Ci,że nie wszystko musi sie opłacać,zwracać.Niewielkie opłaty za parking maja wystarczać na pokrycie bieżących kosztów utrzymania obiektu,a nie zwracać inwestycję.Zyskiem jest tu wygoda,oszczędność czasu i nerwów .Tutejszy jednak wie le[piej,myśli inaczej-ekonomicznie,rozwojowo.Idąc tokiem myślenia Tutejszego to dróg tez nie powinno sie budowac ,chyba że jakis imigrant wyrowna Tutejszemu jego strate !!!,karetek tez nie kupować,no bo kto dopłaci?,a pieniądze z podatków to lepiej przeżreć !!!.Puknij ty sie w twój rycerski łeb !!!

   7
   1
  • 8 marca 2019  18:23   Czy emigranci ze Szwecji ...   Tutejszy

   Czy emigranci ze Szwecji będą sponsorami tego kosztownego obiektu jakim jest parking piętrowy? Czy jeżeli okaże się nierentowny finansowo, to czy będą pokrywać różnicę?

   2
   8
  • 8 marca 2019  17:32   Płatny parking jak najbardziej TAK   Oneg

   Zwyczajnie zwrócie uwagę gdy urzędy są pozamykane ile na parkingach stoi samochodów w tym czasie... więc jeśli nie będzie tych samochodów z racji płatnego parkowania to będzie możliwość aby zaparkować auto na czas załatwiana spraw

   8
   12
  • 8 marca 2019  14:59   Parking   Co za ludzie

   Dokladnie zacznijcie tam myslec a nie kase biora z moich podatkow na pomysly z.... Tylka:) zrobic platny haha ile Pan nad tym myslal?? Zgadzam sie parking pietrowy, nowoczesny styl by tam ladnie sie wkaponowal,nie ma kasy niech miasto kreche wezmie zwroci sie jak bedzie platny. Dzieci, dzieci P. Szczepanskiego beda splacac jeszcze, ale dumni ze ich tata, dziadek rozwiazal problem:) blokowanie, zastawianie i samowolka aktualnie sie tam odbywa?? A sheryfy z strazy miejskiej, znawcy ruchu drogowego gdzie sa?? Niech jeden z drugim tam spaceruja i wylapuja gnojkow, gdzie jest problem?? Takie trudne?? To jest ich obowiazek jak by nie patrzec i rozumiem ze na chwile obecna nie wykonuja czynnosci sluzbowych wiec nagany, karac. Bo to wyglada tak ze im sie placi a oni udaja ze pracuja nosz kurde!!!! Mozna by szlaban postawic i w budce mariana czy tam zdzisia zamontowac, zatrudnic czlowieka, stac starostwo czy bieda?? Na papier nie ma nawet do drukarek ehhh no i kazdy musialby wjechac przez szlaban i nie wiem jakis numer pobrac czy cos i potem gdy by chcial wyjechac to petent okazuje od urzednika z ktorym tam zalatwial co mial jakies pokwitowanie wartownikowi na bramie :) ze byl w urzedzie i szczesliwy wraca do domu a jak gra w ciula to karac, karac, karac. Jak ktos powie ze nie ma czasu to niech sobie go zorganizuje, bo w sumie kogo to obchodzi kto co i jak. Ma byc porzadek przeciez tak?? No chyba ze P. Szczepanski bedzie 100zl kasowac za 1h postoju to wtedy genialny pomysl bo zapewne pusty by byl :) starostwo, wydzial komunikacji itd itp a na podworku syf, wstyd mi za was :( ale mnie ponioslo dzieki :))

   16
   5