Wójt: Pomożecie? Powiat: Nie!

W najbliższym czasie nie powstanie ani nowa ścieżka rowerowa do Lichnów, ani nie zostanie wyremontowana ulica Pocztowa i centrum Ogorzelin. Powód? Brak kasy w starostwie.

Mimo, iż wcześniej zdarzało się staroście wręczać rowery jako nagrody, to o ścieżce rowerowej nie chce słyszeć.   |  fot. arch.red.

Wójt Zbigniew Szczepański liczył na to, że zarząd powiatu chojnickiego, mimo zamian osobowych, dotrzyma słowa i wspomoże wspomniane wyżej inwestycje. Gmina proponowała sfinansowanie inwestycji pół na pół. - Niestety, starosta powiedział, że nie ma pieniędzy. Rozumiem, ciężko z taką argumentacją dyskutować – mówi wójt Zbigniew Szczepański.

Dla gminy ważniejsza jest – ze względu na bezpieczeństwo - ścieżka rowerowa w Lichnowach, ale sama nie jest w stanie sfinansować budowy. Wójt jednak „zagotował” się, gdy starosta powiedział mu, że po ścieżce rowerowej do Lichnów to ludzie tylko przez dwa miesiące będą jeździć – w sezonie na truskawki.

- Zaprosiłem starostę na wycieczkę rowerową, bo w starostwie powinni chyba częściej jeździć po powiecie, bo wtedy zapoznaliby się bardziej z potrzebami mieszkańców. Do Lichnów naprawdę jest niebezpiecznie – dodaje wójt.

Więcej w materiale wideo.

(olo)

relacja_video.jpg

Zapisz

 1. 11 listopada 2012  22:48   na rowerze   anonim

  szkoda, że wójt nie pamięta, iż powiat chojnicki dokłada do ścieżek w Kaszubskiej Marszrucie i pozyskał dla wszystkich gmin prawie 10 mln zł na ścieżki w marszrucie...

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 10 listopada 2012  20:53   W Starostwie są tylko ...   anonim

  W Starostwie są tylko pieniądze na wyjazdy /np.Szymbark/ czy zakup tabletów , etaty dla emerytów ! Kogo interesuje droga do szkół w postaci ścieżek rowerowych przecie Starosta jeździ luksusowym autem ! Średnie i biedna klasa dla Starostwa nie istnieje!!!Jak syty ma zrozumieć głodnego !!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. 8 listopada 2012  21:07   dif   gosc

  Lichnowy jako jedni z pierwszych zlozyly wniosek o budowe ściezki a teraz sa ostatnimi i gdzie tu sprawiedliwosc !musi cos sie stac aby co niektorzy otworzyli oczy!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. 8 listopada 2012  20:40   Ale wójt ma wymagania. ...   anonim

  Ale wójt ma wymagania. Wygania tych panów z zarządu na wycieczki po okolicy. A po co? Wybory dopiero za 2 lata, ludzie zaczekają.

  0
  0
  Odpowiedz