ładuję dane...
Opiekunka osób starszych w Niemczech
serwisy
Informacje
Programy

Zaadoptuj mnie

Wójt: Pomożecie? Powiat: Nie!

Podziel się: facebook.pl wykop.pl nk.pl
       W najbliższym czasie nie powstanie ani nowa ścieżka rowerowa do Lichnów, ani nie zostanie wyremontowana ulica Pocztowa i centrum Ogorzelin. Powód? Brak kasy w starostwie.

Wójt Zbigniew Szczepański liczył na to, że zarząd powiatu chojnickiego, mimo zamian osobowych, dotrzyma słowa i wspomoże wspomniane wyżej inwestycje. Gmina proponowała sfinansowanie inwestycji pół na pół. - Niestety, starosta powiedział, że nie ma pieniędzy. Rozumiem, ciężko z taką argumentacją dyskutować – mówi wójt Zbigniew Szczepański.

Dla gminy ważniejsza jest – ze względu na bezpieczeństwo - ścieżka rowerowa w Lichnowach, ale sama nie jest w stanie sfinansować budowy. Wójt jednak „zagotował” się, gdy starosta powiedział mu, że po ścieżce rowerowej do Lichnów to ludzie tylko przez dwa miesiące będą jeździć – w sezonie na truskawki.

- Zaprosiłem starostę na wycieczkę rowerową, bo w starostwie powinni chyba częściej jeździć po powiecie, bo wtedy zapoznaliby się bardziej z potrzebami mieszkańców. Do Lichnów naprawdę jest niebezpiecznie – dodaje wójt.

Więcej w materiale wideo.

(olo)

relacja_video.jpg

nagłówek:

treść:

podpis:


zapisz
anonim, 2012-11-11 22:48
szkoda, że wójt nie pamięta, iż powiat chojnicki dokłada do ścieżek w Kaszubskiej Marszrucie i pozyskał dla wszystkich gmin prawie 10 mln zł na ścieżki w marszrucie...
odpowiedz
anonim, 2012-11-10 20:53
W Starostwie są tylko pieniądze na wyjazdy /np.Szymbark/ czy zakup tabletów , etaty dla emerytów ! Kogo interesuje droga do szkół w postaci ścieżek rowerowych przecie Starosta jeździ luksusowym autem ! Średnie i biedna klasa dla Starostwa nie istnieje!!!Jak syty ma zrozumieć głodnego !!!!
odpowiedz
gosc, 2012-11-08 21:07
Lichnowy jako jedni z pierwszych zlozyly wniosek o budowe ściezki a teraz sa ostatnimi i gdzie tu sprawiedliwosc !musi cos sie stac aby co niektorzy otworzyli oczy!
odpowiedz
anonim, 2012-11-08 20:40
Ale wójt ma wymagania. Wygania tych panów z zarządu na wycieczki po okolicy. A po co? Wybory dopiero za 2 lata, ludzie zaczekają.
odpowiedzNajnowsze