Wojewoda nie pozwoli na dodatek specjalny dla starosty

Wojewoda pomorski „zabierze” staroście Stanisławowi Skai dodatek specjalny w kwocie 1,5 tys. zł, który naprędce uchwalili powiatowi radni. A zrobili tak, by starosta nie odczuł zbytnio obniżki pensji po decyzji rządu.

Decyzją wojewody wynagrodzenie starosty powiatu chojnickiego zostało obniżone.   |  fot. (olo)

Starosta Stanisław Skaja do czerwca tego roku zarabiał brutto 12,3 tys. zł. Po decyzji rządu  miał zarabiać ok. 1,7 tys. zł mniej. Powiatowi radni – w większości – poparli jednak postulat przewodniczącego rady Roberta Skórczewskiego, by nagle dodać staroście kolejny dodatek specjalny w kwocie 1,5 tys. zł. Troje radnych wstrzymało się wtedy od głosu.

Łatwo więc policzyć, że starosta na zmianach podyktowanych odgórną polityką straciłby nie 1,7 tys. zł, a tylko 200 zł. Jednak taką decyzję radnych zakwestionował wojewoda pomorski, który rozstrzygnięciem nadzorczym chce unieważnić uchwałę rady mówiącą o dodatku specjalnym. Starosta zamiast 200 zł mniej będzie zarabiał niecałe 2 tys. zł mniej. Dokładnie na jego konto będzie wpływać 10,6 tys. zł.

(olo)

Zapisz

 1. 28 lipca 2018  21:00   Śmiech to zdrowie   As

  Śmiech to zdrowie ale w portfelu miej Stasiu Szkoda kartonik napoju mniej

  6
  7
  Odpowiedz
 2. 28 lipca 2018  13:02   starosta (2)   chojniczanin

  Skad Chojnice ma tak duzo idiotow. Jeden glupszy od drugiego. Wstyd. Ludzie, co wy dobrego zrobiliscie dla miasta ?. Tylko potraficie pluc i oczerniac. Do tego sie tylko nadajecie. Bo rzadzic z glowa, to trzeba umiec. Zobaczymy, co zostanie z Chojnic, jak " Wasi " ludzie beda rzadzic.

  9
  12
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 29 lipca 2018  09:51   Idiotami to raczej nazwał ...   anonim

   Idiotami to raczej nazwał bym tych co głosują na ta skostniala zastygla trzymająca się rękami i nogami swoich stolkow władze chojnicka w postaci Pana starosty i burmistrza. Jak do Chojnic dotrze dobra zmiana to nagle okaże się że jakoś tak spokojniej się żyje że skończono z układami że da się żyć normalnie a nie pchać się lapczywie po pieniądze

   4
   3
  • 28 lipca 2018  18:16   Tak panie "Chojniczanin"   anonim

   ma pan 100% racji, że idiotów i wszelkiej maści malkontentów jest coraz więcej. Pewnie uważają sie za pobożnych katolików, jeżeli tak to gratuluję.

   5
   4
 3. 28 lipca 2018  11:56   Pan Starosta rzeczywiście ... (2)   Svenson

  Pan Starosta rzeczywiście nie popisał się w czasie nawałnicy.Pan Wojewoda przebił starostę tekstem o "grabieniu liści".Nie chodzi więc o to, jakim,kto jest samorządowcem,a o to by wypełnić ściśle postanowienia PiS(czytaj Pana Prezesa).Dlatego też radni szukają drogi,aby przeciwstawić się WTRĄCANIU SIĘ WŁADZY CENTRALNEJ W SPRAWY SAMORZĄDU.Precedens obniżenia pensji burmistrzom i starostom nie dotyczy jednak np. wojewodów !,gdyż ci są ustanowieni przez rząd,

  8
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 28 lipca 2018  14:00   Zdzisiu, Burmistrza wybiera ...   Svenson

   Zdzisiu, Burmistrza wybiera się w wyborach bezpośrednich.Nie ma sprawiiedliwszego mandatu.Suweren wybrał sobie Burmistrza i mu płaci i generalnie nikomu nic do tego.Wystartuj w wyborach,wygraj ,zostań burmistrzem-to nie jest zabronione !.Miasta i gminy rozwijaja sie dlatego,że rząd nie ma prawa się wtrącać .Centralnie decydowała komuna i wszyscy wiemy co z tego wyniknęło!,Czyzbyś chciał powrotu tamtych czasów ,których być może nie pamiętasz ?

   5
   5
  • 28 lipca 2018  13:49   Taka jest struktura ...   zdzisiu

   Taka jest struktura administracji w kraju. Ja jako wyborca też jestem niezadowolony, że w samorządach wciąż siedzą ci sami ludzie, którzy sie zabetonowali na stanowiskach. Władza centralna jest od tego żeby sie wtrącać. Mnie jako wyborcy nikt się nie pytał czy Skaja zasługuje na podwyżke, chociaż to ja i inni obywatele faktycznie tym ludziom płacimy.

   5
   6
 4. 28 lipca 2018  11:26   No proszę: następna wypełzła   J-23

  Teraz we dwie bedą się ścigać która komuś bardziej dopiecze i dokopie, mściwe *********

  7
  7
  Odpowiedz
 5. 28 lipca 2018  10:47   Mirko, gratulacje!   Marzenna Osowicka

  Mirko, gratuluję serdecznie umiejętności obnażania zakulisowych, kolesiowskich i nieetycznych działań naszych powiatowych samorządowców. Obnażyłaś parcie na kasę – żenującą próbę zrekompensowania utraty zarobków staroście, który – jak czas pokazał – kompletnie nie poniósł odpowiedzialności za brak wywiązywania się z powierzonych obowiązków. Obnażyłąś istniejący układ władzy wspierający się i działający wbrew nadchodzącym przemianom oraz dobru obywateli. Obnażyłąś koterię powiatową oraz bezradność i spolegliwość radnych aktualnej kadencji. To, co robisz, jest OGROMNIE ważne dla naszej lokalnej społeczności.

  8
  13
  Odpowiedz
 6. 28 lipca 2018  09:43   Ciekawe uzupełnienie artykułu na chojnice24   czytelnik

  Fajne uzupełnienie artykułu na chojnice24: http://chojnice24.pl/artykul/27573/starosta-bez-dodatku-specjalnego/

  6
  7
  Odpowiedz
 7. 27 lipca 2018  19:58   Brawo Wojewoda! Tego gościa ... (1)   misiu

  Brawo Wojewoda! Tego gościa powinni zwolnic dyscyplinarnie.

  22
  13
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 28 lipca 2018  01:54   Tak "misiu"   Pisiewicz

   Wje..ć ale tego twojego wojewodę. I żeby nigdzie ku... nie dostał żadnej pracy.

   9
   7
 8. 27 lipca 2018  19:56   Skaja nie popisałeś sie ... (1)   lisek

  Skaja nie popisałeś sie podczas nawałnicy rok temu i jeszcze byś chciał podwyżkę. Kończ waść, wstydu oszczędź! Weź sie do uczciwej roboty a urząd zostaw tym ,którzy chcą coś zrobić dla społeczeństwa.

  18
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 28 lipca 2018  07:59   Dla ciebie kretynie   Von Kalkstein

   Pan Skaja! Zrozumiałeś szmaciarzu?

   6
   9
 9. 27 lipca 2018  18:06   Zmienimy Chojnice   Kamil Wiecek

  W Polsce samorządom przekazano bardzo dużo, ale w związku z tym powinny być obsadzone przez ludzi, którzy myślą nie o własnych interesach, czy interesach grupowych, tylko myślą o swoim regionie i to myślą w sposób pozytywny i wiedzą jak to zrobić, żeby te środki, którymi dysponują rzeczywiście służył społeczeństwu" Jarosław Kaczyński

  21
  14
  Odpowiedz