Włamywacz tymczasowo aresztowany

Kryminalni zatrzymali 27-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamania do lokali mieszkalnych, gastronomicznych oraz lokali usługowych na terenie Chojnic. Sprawca z ich wnętrz kradł wartościowe przedmioty, pieniądze, artykuły spożywcze i alkohol.

Wczoraj zatrzymany mieszkaniec Chojnic bez stałego miejsca zamieszkania został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał 8 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec 27-latka trzy miesiące aresztu.   |  fot. KPP

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań na terenie miasta ustalili, że związek z tymi zdarzeniami ma 27-letni mieszkaniec Chojnic bez stałego miejsca zamieszkania. Według ustaleń mundurowych do tych zdarzeń dochodziło od stycznia do końca marca tego roku.

Śledczy ustalili też, że sprawca włamywał się do pomieszczeń, skąd kradł wartościowe rzeczy, w tym m.in. telefony, laptopy, pieniądze, a także artykuły spożywcze i alkohol. Łączne straty wyrządzone w wyniku tych przestępstw wynoszą ponad 10 tys. złotych. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w miniony wtorek zdobyli informację, gdzie aktualnie przebywa poszukiwany 27-latek, którego zatrzymali i doprowadzili do policyjnego aresztu.

Ponadto w trakcie czynności kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów, które zostały przez policjantów zabezpieczone. Wczoraj na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie 8 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, za co sąd zastosował wobec niego trzy miesiące aresztu. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP