Wkrótce premiera albumu

Chojnicki rynek wydawniczy w przyszłym tygodniu wzbogaci się o ciekawą i wyczekiwaną pozycję - album "Ziemia chojnicka na starej widokówce - ze zbiorów Tadeusza Święcickiego".

Obwoluta tytułowa zapowiadanej publikacji.   |  fot. (ro)

Ksiązka zostanie wydana staraniem Promocji Regionu Chojnickiego. Na ok. 160 stronach znalazły się reprodukcje ponad trzystu pocztówek. Przedstawione na nich widoki to najbardziej charakterystyczne miejsca miasta i gminy Chojnice, gmin Czersk, Brusy i Konarzyny a także miejscowości, które przed II wojną światową znajdowały się w granicach powiatu chojnickiego - Karsin, Wiele, Borzyszkowy, Lipnica. To niebywała okazja, by przyjrzeć się owemu terytorium jak wyglądało ono przed wiekiem.

- Promocję wydawnictwa i jego premierę zorganizujemy w przyszłym tygodniu - zapowiada Roman Guzelak, prezes spółki. - Efekt jest naprawdę wyśmienity, warto było czekać. Książka została wydana starannie - każda pocztówka jest opatrzona dwujęzycznym opisem - po polsku i niemiecku. Tłem dla pocztówek są skopiowane fragmenty zawartych na nich korespondencji, archiwalnych pieczęci, znaczków. Wiele pocztówek, szczególnie z gminy Brusy, Konarzyny i Chojnice będą opublikowane po raz pierwszy. Mam wrażenie, że książka znajdzie bardzo szybko wielu nabywców wśród mieszkańców naszego regionu.

Cenę oszacowano na 49 zł. Warto wybrać się na planowane spotkanie promocyjne - będzie to okazja do spotkania z autorem Tadeuszem Święcickim - niepospolitym kolekcjonerem.

(ro)