Witaj szkoło i nowe przedszkole

Po dwóch miesiącach wakacji nadszedł czas nauki. 4 września uczniowie chojnickich szkół wypoczęci i pełni zapału rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwszoklasiści z obawą i nieśmiałością wyruszyli do nowych szkół.

Oficjalne, miejskie uroczystości związane z powrotem do szkół i z otwarciem przedszkola zorganizowane zostały w Szkole Podstawowej nr 8.   |  fot. (m.n.)

W Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach władze miasta, uczniowie i nauczyciele oficjalnie zainaugurowali rok szkolny 2017/2018, który połączony był z otwarciem nowego Przedszkola Samorządowego w budynku Szkoły Podstawowej numer 8, do którego uczęszczać będzie 125 dzieci.

Mimo, iż placówka znajduje się w gmachu szkoły przy ul. Młodzieżowej to podlega Karolowi Kołyszko, dyrektorowi Zespołu Szkolno - Przedszkolnego numer 3 w Chojnicach przy ul. Dworcowej. Miasto Chojnice realizowało projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Aktywne przedszkolaki - upowszechnianie oraz podniesie jakości edukacji przedszkolnej w mieście Chojnice". Celem projektu była poprawa jakości edukacji w przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 3, oraz Zespole Szkół nr 7, a także zwiększenie liczby miejsc edukacji przedszkolnej, a dofinansowanie projektu ze środków unijnych wyniosło 871 223, 82 zł.

Przypomnijmy, od tego roku edukacja będzie przebiegała w inny sposób, bo do szkół wraca 8 - letnia podstawówka, 4 - letnie licea, 5 - letnie technika, a szkoła zawodowa staje się dwustopniową szkołą branżową. To także czas wygaszania gimnazjów.

Wszystkim życzymy realizacji zamierzonych planów w tym roku szkolnym, sukcesów na miarę swoich możliwości, dobrego humoru i ciekawych pomysłów. Nauczycielom życzymy cierpliwości i zapału do pracy, a także podejmowania ciągle nowych wyzwań.

Not i fot. (m.n.)

Witamy uczniów w Trójce

W tym roku szkolnym do Trójki przybyło 75 pierwszoklasistów. O godzinie 12.30 dzieci, ich  rodziców i najbliższe im osoby powitano w sali gimnastycznej, gdzie czekali już na nich dyrekcja szkoły, wychowawczynie i grono pedagogiczne. Zwracając się do gości dyrektor szkoły, Karol Kołyszko nakreślił nową strukturę organizacyjną jednostki, przybliżył misję szkoły w służbie młodszym uczniom, przedstawił pracę pedagogów wspomagających dzieci podczas zdobywania wiedzy i umiejętności, a także wspomniał wydarzenia minionych wakacji, które wymiarem katastrofalnych szkód w środowisku naturalnym dotknęły nasz region.

Dyrektor wyraził ogromne poważanie, szacunek dla postawy 40 Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego  działającej w szkole i jej drużynowego, hm. Andrzeja Schulza za  działania pozwalające szybciej uporać się ze skutkami nawałnicy oraz aktywne, spontaniczne niesienie pomocy mieszkańcom Rytla. Andrzej Schulz tradycyjnie podjął się w dniu rozpoczęcia roku szkolnego poprowadzenia uroczystości pasowania pierwszaków. Kiedy już wszyscy nowi uczniowie zgromadzili się przy wychowawczyniach klas I a, b, c - ich reprezentantki (trzy uczennice) uroczyście złożyły ślubowanie na sztandar i zostały pasowane przez dyrektora szkoły. Po chwili wszystkich pierwszoklasistów pasowały na uczniów  panie - Ewa Sawicka, Hanna Kiedrowicz i Zenobia Spichalska.

Ważny w życiu uczniowskim dzień programem artystycznym z elementami patriotycznymi uświetniły występy klas IIa, II b i IV a przygotowane pod kierunkiem nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej Hanny Weltrowskiej, Mirosławy Czarneckiej i Ewy Sawickiej. Mali uczniowie wraz z rodzicami udali się po uroczystości do swych sal, odnowionych, doposażonych  podczas wakacji, tak aby maluchom było w nich wygodnie i pracowało się bardzo twórczo i spokojnie. Wierzymy, iż wszystkie dni w szkolnych salach, pełne będą uczniowskich sukcesów, starań, ciekawych szkolnych wydarzeń. Tego życzymy wszystkim pierwszoklasistom i ich starszym kolegom!

(SP nr 3)

Zapisz

 1. 17 września 2017  20:48   do prawnika jak z kaczej****traba   M

  Nie kazdy jest katolikiem w Polsce, a konstytucja nie mowi o wylacznosci jednej religii. Wlasnie dzieki takiemu mysleniu jak Twoje i tym krzyzom wszedzie bezmyslnie wieszanym robi sie u nas jak w Syrii. Wiec nie trzeba wyjezdzac Syryjczyku. A kto Ci dal prawo mowienia won? Zdaje sie jestes psycho bo uwazasz siebie za prezydenta... Powodzenia!

  1
  0
  Odpowiedz
 2. 5 września 2017  20:32   Co robia krzyze w publicznym przedszkolu? Czy to jest przedszkole tylko dla katolikow?! (1)   Prawnik

  Co robia krzyze w publicznym przedszkolu?!!!!! Kto jest odpowiedzialny za umieszczenie znakow religijnych w publicznej jednostce edukacji, ktora wg prawa jest miejscem otwartym dla wszystkich i nie dyskryminujacym co do religii?

  4
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 7 września 2017  17:10   znowu coś nie pasuje   prawnik jak z kaczej ***** traba

   krzyze oznaką katolicyzmu w polsce jak nie pasuje to jedz do syrii tam sa meczety

   7
   2
 3. 5 września 2017  19:28   DLACZEGO DZIECI NIE PRZECINAJA WSTEGI??? DO NICH NALEZY PRZEDSZKOLE. (4)   M

  To ponizajace ze dzieci nie przecinaja wstegi. To dla dzieci ma ogromne znaczenie, to jest ich miejsce a nie administracji rzadzacej. Dyrekcja, rodzice, a zwlaszcza wlodarze powinni sie zorientowac. Zdaje sie wszyscy zapomnieli Krola Maciusia i podstaw edukacji dziecka. Stworzona dawno dawno temu podwalina polskiej edukacji dzieci i mlodziezy, w latach przedwojennych - Janusz Korczak sie klania.

  8
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 7 września 2017  23:59   Ja bym stawiała na otwarty ...   anonim

   Ja bym stawiała na otwarty umysł. Z mózgiem to lepiej ostrożnie. M odstaw kieliszek.

   1
   2
  • 7 września 2017  21:32   M nie obrażaj. Idź na ...   Gość

   M nie obrażaj. Idź na aerobic lub zaakceptuj siebie. Zluzuj majty,,,

   1
   2
  • 6 września 2017  23:31   Do goscia specjalisty od fruwajacej glupoty   M

   A kto trzyma wstege! - jakies dzieci wybrano lub same sie zglosily. Panu brakuje wyobrazni i kreatywnosci i zaufania co do madrosci dzieci. Zdaje sie Pan chodzil do przedszkola/szkoly nakazowej, a nie gdzie stawia sie na otwarty mozg. Krol Macius Korczaka jest lektura klasy IV, a nauka Korczaka stanowi podwaliny wspolczesnej polskiej edukacji.!

   3
   2
  • 5 września 2017  22:31   Gdyby głupota mogła fruwać.....   gość

   Do czego by się tu przyczepić? Przedszkole śliczne, dzieci zadowolone. Fajna impreza. No to czemu dzieci nie przecinały wstęgi? Szkoda, że 125 maluchów nie biegało z nożyczkami, bo które wybrać, żeby było sprawiedliwie? I do tego jeszcze Korczaka wmieszać. Trzeba mieć dużo złej woli, żeby coś takiego wymyślić.

   2
   3
 4. 4 września 2017  20:22   Plac zabaw   siwy

  Nareszcie jakiś fajny plac zabaw otwarty w Chojnicach

  3
  1
  Odpowiedz