Wiózł funkcjonariusza przez kilkaset metrów na masce auta...

Wczoraj (8.02.) około południa na trasie Czersk - Łąg policjant pionu kryminalnego podjął interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn stojących przy zaparkowanym samochodzie na poboczu drogi.

Za czynną napaść na funkcjonariusza oraz za kierowanie pod wpływem środków narkotycznych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

W chwili kiedy funkcjonariusz zawrócił i wysiadł z radiowozu w celu podjęcia legitymowania, mężczyźni ci wyrzucili palone papierosy, wsiedli do pojazdu i zamknęli centralny zamek w drzwiach. Policjant podchodząc do auta okazał legitymację służbową i w tym momencie siedzący za kierownicą 21- latek odpalił silnik i ruszył w stronę funkcjonariusza.

Policjant chcąc uniknąć uderzenia chwycił się maski pojazdu. Kierujący nie zatrzymał się wioząc funkcjonariusza na masce auta przez kilkaset metrów, nawet nie zwolnił. Co więcej - wykonywał manewry, które skutkowały tym ,że policjant spadł na asfalt doznając obrażeń ciała. Mężczyźni nie udzielili pomocy poszkodowanemu i uciekli z miejsca zdarzenia.

Policjanci szybko ustalili sprawców napaści, którzy następnie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że kierujący volkswagenem golfem był pod wpływem narkotyków. Została od niego pobrana również krew do badań laboratoryjnych. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec kierującego.

KPP

Zapisz

 1. 11 lutego 2018  20:27   efekt bezsresowego wychowania   ben

  brak zasad i szacunku do czegokolwiek,i efekty typu "broń Boże zwrócić uwagę mojemu dziecku"moje dziecko zawsze niewinne,może robić co chce a jak ktoś zwróci uwagę to ja już wam pokażę......,potem takie dzieci żyją w przekonaniu że mogą robić co chcą "odwdzięczając" się rodzicom

  4
  0
  Odpowiedz
 2. 10 lutego 2018  21:16   Dowalić im z górnej ...   anonim

  Dowalić im z górnej półki. A do tego nieuchronność kary powinna być ale nie w pace bo tam niektórzy mają lepiej niż w domu. Do ciężkiej roboty... Kamieniołomy najlepiej a nie sucho ciepło i telewizorek

  6
  0
  Odpowiedz
 3. 10 lutego 2018  21:11   Za radiowóz i jazda jazda to ...   anonim

  Za radiowóz i jazda jazda to by im się już wszystkiego odechciało jakby się w lustrze nie mogli poznać. Gnojki mają pomysły cpają a potem mózg z ***** im się miesza.

  7
  0
  Odpowiedz
 4. 10 lutego 2018  21:05   Ty kolesi powinni odpowiednio ...   Koniec kropka

  Ty kolesi powinni odpowiednio potraktować... Rzymskie prawo powinno być. Próba zabójstwa do kwalifikacji. Takie prawo mamy do du .. y.. że niebiescy boją się wyciągnąć gnata bo potem postępowanie wewnętrzne a czy dobrze, a czy napewno zamiast sprawiedliwości. Wiadomo, że nie ma co nadwyręrzać obrony koniecznej bo życie jest największą wartością ale jak trzeba się bronić to trzeba.

  6
  0
  Odpowiedz
 5. 10 lutego 2018  11:45   Prawo   mieszkaniec

  Prawo powinni zmienić bo to co się dzieje to teatr jest

  12
  0
  Odpowiedz
 6. 10 lutego 2018  10:03   Trzeba chyba w tym miejscu ...   Svenson

  Trzeba chyba w tym miejscu wspomnieć o uprawnieniach policji.Jak mogliby reagować w podobnych sytuacjach ?.Jest to problem wszystkich krajów demokratycznych.Przestępca ma większe prawa niż poszkodowany,czy tez policjant.Do tego dochodzą informacje o faktycznych przekroczeniach uprawnień dokonywanych przez funkcjonariuszy.Jest o czym rozmawiać,ale nad tym politycy się nie pochylają.Smarzą ustawy,które tak na prawdę nie są społeczeństwu do niczego potrzebne.

  14
  0
  Odpowiedz
 7. 10 lutego 2018  00:29   co się dzieje z tymi ludzmi   anonim

  co się dzieje z tymi ludzmi

  17
  1
  Odpowiedz
 8. 9 lutego 2018  20:03   Ccc (1)   Ccc

  Gnoje jak dla mnie powinni dostać przynajmniej po 10 lat

  31
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz