Warsztaty malowania portretów i nie tylko …

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza młodzież (wiek 13-18 lat) na warsztaty malowania portretów. Warsztaty będą odbywać się w wiejskich domach kultury w: Ogorzelinach, Silnie i Swornegaciach, we wrześniu i październiku.

Na warsztaty zaprasza GOK w Chojnicach.

W ramach zajęć w każdej z placówce odbędzie się 3 - dniowy cykl 4 - godzinnych zajęć z artystą: Romanem Szyszką  oraz jedno 2 - godzinne spotkanie z regionalistą dla 20 młodych ludzi. Warsztaty będą inspirowane realizowanym na całym świecie projekcie „Pamięć”. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z wybranymi biografiami osób, których działalność miała wpływ na obraz regionu i niepodległej Polski.

Wzorując się na archiwalnych fotografiach, za pomocą materiałów plastycznych stworzą ich portrety. Uczestnikom warsztatów zapewnimy materiały plastyczne. Prace młodzieży posłużą do zorganizowania wystawy podczas uroczystego świętowania 11 listopada w regionie. Kopie części z nich zostaną także opublikowana w jednodniówce wydanej na zakończenie projektu.

Szczegółowe informacje u kierowników poszczególnych WDK:

Swornegacie: Zbigniew Chrapkowski, tel. 52 398 11 25

Silno: Edyta Barwina tel. 52 398 76 97

Ogorzeliny: Joanna Szupińska tel. 052 398 79 29

Warsztaty są nieodpłatne.  Liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty wokalne dla seniorów

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza seniorów, którzy należą do gminnych zespołów muzycznych oraz tych, którzy chcą się przyłączyć do wspólnego śpiewania na warsztaty wokalne. Warsztaty będą odbywać się w świetlicach wiejskich w Klawkowie i Pawłowie. W ramach warsztatów odbędzie się dwadzieścia 2 - godzinnych spotkań z profesjonalnym muzykiem, podczas których seniorzy przygotują repertuar złożony z piosenek o tematyce niepodległościowej i wojskowych. 

Zajęcia będą odbywały się od września do listopada. Dodatkową atrakcją warsztatów będzie zapoznanie uczestników z historią najstarszego w regionie historią Chóru „Lutnia”, założonego przez Władysławę Wolszlegier. Uczestnicy warsztatów wystąpią podczas uroczystego koncertu w WDK w Silnie podczas obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zapisy u instruktorów placówek:

Świetlica Wiejska w Klawkowie: Karolina ZyglarskaWerner tel. 533 343 465

Świetlica Wiejska w Pawłowie: Małgorzata Jasinska - Łobocka tel. 533 343 487

Udział w warsztatach jest bezpłatny.Liczba miejsc w każdej z placówek ograniczona!

Warsztaty dla dzieci "Kto ty jestes?"

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza dzieci w wieku 6 - 12 lat, uczęszczające do placówek GOK, do udziału w  warsztatach pn.: „Kto Ty jesteś…” . Warsztaty są elementem projektu „Lekcje sztuki i wolności". Zajęcia będą wyjazdowe i odbędą się w terminie 15.09-15.10 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach.

Uczestnicy zajęć poznają historię polskich symboli narodowych, zapoznają się ze znaczeniem słów: patriotyzm, naród, ojczyzna, zobaczą książki, z których będą mogły więcej dowiedzieć się na ten temat. Zapoznają się także z postaciami osób szczególnie zasłużonych w walce o Niepodległą Polskę. Zajęcia będą wzbogacone warsztatami  manualnymi. Zdobytą wiedzę i umiejętności dzieci będą mogły wykorzystać do obchodów 11 listopada w swoich świetlicach.

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zapewni uczestnikom bezpłatny dojazd oraz opiekę instruktorów podczas przejazdu i zajęć. Zapisy i szczegółowe informacje o terminie i warunkach wyjazdów u instruktorów poszczególnych świetlic i domów kultury.

Justyna Wesołowska

Zapisz