W sparingu lepsza Pogoń

W kolejnym meczu kontrolnym Chojniczanka zmierzyła się z Pogonią Szczecin. Do spotkania doszło w Goleniowie. Szczególnie w I połowie gra była dynamiczna z obu stron i dziwne, że żadna sytuacja podbramkowa nie przyniosła gola.

Portowcy mogli się cieszyć ze zwycięstwa w ostatnim sparingu przed nowym sezonem Ekstraklasy.   |  fot. fot. Wiola

Pogoń Szczecin - Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0)

Chojniczanka Chojnice: 1. Michał Dumieński - 25. Wojciech Lisowski (72' 23. Jacek Podgórski), 2. Marcin Biernat, 4. Piotr Kieruzel, 18. Jakub Mrozik (82' 15. Przemysław Czerwiński) - 14. Jakub Biskup (46' 11. Michał Jakóbowski), 7. Rafał Grzelak, 8. Mariusz Kryszak (46' 21. Franciszek Siwek), 10. Andrzej Rybski (46' 16. Hieronim Gierszewski), 20. Patryk Mikita (46' 19. Bartłomiej Niedziela) - 22. Filip Kozłowski (72' 17. Mateusz Kompanicki).

Bramki: 1:0 - Ádám Gyurcsó - 63 min.

Po dobrym początku Pogoni na boisku zrobiło się spokojniej. Szczecinianie nadal dłużej utrzymywali się przy piłce, a ich szybkie ataki wprowadzały zamieszanie w defensywie Chojniczanki, lecz brakowało groźnych sytuacji i dokładności w wykończaniu akcji.

Druga połowa rozpoczęła się od kilku zmian w składzie Chojniczanki. To z kolei doprowadziło do paru sytuacji pod bramką portowców, ale piłka nie wpadła do siatki. Miejscowi kibice w Goleniowie na trafienie musieli czekać do 65 minuty, a na listę strzelców wpisał się Gyurcsó.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pogoni, ale Chojniczanka też pokazała w konfrontacji z rywalem z ekstraklasy, że w piłkę grać potrafi, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się sezonem.

Przypomnijmy, pierwsze spotkanie Chojniczanka rozegra u siebie już w piątek 29 lipca o godz. 19:00 z Zagłębiem Sosnowiec. 12 lipca w Grodzisku Wielkopolskim kolejnym sparingpartnerem Chojniczanki będzie GKS Tychy.

pogonszczecin.pl (red)

1. 10 lipca 2016  18:19   kibol   ekstraklasa

29-tego piątek - to zwykle zły początek.

0
    0
  2. 10 lipca 2016  17:05   Czy kibole mieli udany wyjazd?   chojniczanin

Chojniczanka jak można było oczekiwać przegrała mecz lecz być może chojnickim kibolom udała się wyjazdowa ustawka i chuligańskie ekscesy?