W ratuszu rozdysponowano stypendia dla sportowców

Komisja przyznała stypendia dla sportowców na pierwsze pół roku – od stycznia do czerwca. - Odbyło się pierwsze spotkanie nowej komisji, która przyznała pierwsze stypendia dla sportowców na ten rok – informuje wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Stypendium ma wpłynąć na poprawę warunków uprawiania sportu przez zawodników.   |  fot. arch.

- W skład komisji weszli radni Jan Koperski, radne Agnieszka Lewińska i Renata Dąbrowska oraz przedstawiciele urzędu łącznie z moją osobą.
Komisja miała do dyspozycji 1,1 mln zł. Komisja przyznała stypendia na pierwsze pół roku – od stycznia do czerwca.

Jak przekazał Adam Kopczyński komisja zdecydowała, że dla piłkarzy Chojniczanki chce przeznaczyć 900 tys. zł rocznie, a dla Red Devils 300 tys. zł rocznie. Miesięcznie ratusz będzie płacił 69 tys. zł piłkarzom Chojniczanki, 33 tys. zł zawodnikom Red Devils oraz 23 tys. zł pozostałym zawodnikom (żeglarzom, bokserom, lekkoatletom i innym).

Dla piłkarzy Chojniczanki i Red Devils

69 tys. zł miesięcznie otrzymywać będą zawodnicy pierwszoligowej Chojniczanki. Na liście stypendialnej znalazło się 23 zawodników klubu z Mickiewicza, którzy będą dostawać do końca sezonu po 3 tys. zł miesięcznie brutto. Łącznie jest to kwota 414 tys. zł na pierwsze półrocze.

Stypendia otrzyma także 14 zawodników Red Devils Chojnice. 9 zawodników będzie otrzymywało po 3 tys. zł, a pięciu od 500 zł do 2000 zł – łącznie będzie to kwota 33 tys. zł. Zawodnicy będą otrzymywali stypendia do końca maja. Będzie to łączna kwota 165 tys. zł.

… oraz dla bokserów i żeglarzy

Kolejne dwa kluby, których zawodnicy otrzymają stypendia to Chojnicki Klub Żeglarski oraz Boxing Team Chojnice. Stypendia będzie otrzymywać ośmioro żeglarzy na łączną kwotę 9,5 tys. zł miesięcznie (jedna żeglarka 3 tys. zł, jeden żeglarz 1,5 tys. zł, pozostali od 500 zł do 1000 zł.) oraz ośmioro bokserów na kwotę na niecałe 5 tys. zł miesięcznie (od 300 zł do 1,5 tys. zł). Łącznie w pierwszym półroczu zawodnicy ChKŻ otrzymają niecałe 60 tys. zł stypendiów, a bokserzy 30 tys. zł.

Dla innych

Oprócz tego przyznano jeszcze dziewięć stypendiów na łączną kwotę ok. 5 tys. zł miesięcznie (na kwoty od 300 zł do 2 tys. zł), czyli ok. 30 tys. zł na okres od stycznia do czerwca (w kajakarstwie, trójboju, karate, lekkiej atletyce, boksie). Środki na drugie półrocze zostaną rozdysponowane na przełomie czerwca i lipca.

(olo)

Zapisz

 1. 11 lutego 2019  17:12   Ilu piłkarzy Chojniczanki ... (1)   anonim

  Ilu piłkarzy Chojniczanki jest z Chojnic?

  15
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 12 lutego 2019  16:16   Nagłówek   Podpis

   Zależy jak patrzeć. Piłkarzy w Chojniczance jest ponad 500. Podzieleni są ze względu na wiek i umiejętności na ponad 20 drużyn. Wśród tych 500 piłkarzy Chojniczanki zdecydowana większość jest z Chojnic. W pierwszej drużynie seniorów nie ma żadnego piłkarza z Chojnic. Są zawodnicy z Lichnów i Konarzyn. Natomiast każdy z 30 zawodników pierwszej drużyny seniorów (a nie 23 jak zostało to określone w niezwykle "rzetelnym" jak zawsze artykule olo) niezależnie od tego skąd jest, reprezentuje barwy Chojniczanki i przez to świadczy działania promujące region chojnicki o bardzo trudnej do sprecyzowania wartości, jednak zdecydowanie przekraczającej 900 tys. zł. rocznie.

   1
   1
 2. 11 lutego 2019  15:25   Przkro (1)   Chojniczanin

  Przykre , że zawsze w Chojnicach na pierwszym miejscu są piłkarze Chojniczanki !!!!! Może tak dać więcej naszym pięściarzą czy lekkoatletom

  30
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 12 lutego 2019  16:24   Nagłówek   Podpis

   Przykre, że zamiast "pięściarzom" ktokolwiek pisze "pięściarzą". Przykra jest też frekwencja kibiców na eventach bokserskich i lekkoatletycznych w naszym regionie. Natomiast to, że zawsze w Chojnicach na pierwszym miejscu są piłkarze Chojniczanki, jest efektem tego, że Chojniczanie w zdecydowanej większości bardziej interesują się Chojniczanką, a nie boksem czy lekkoatletyką.

   0
   2
 3. 11 lutego 2019  14:56   Dostali ale marzenia   Ogóras

  Dostali ale marzenia

  8
  1
  Odpowiedz
 4. 11 lutego 2019  14:54   ktoś wie?   Juras

  A ile dostał chojnicki klub strzelecki LOK ?

  8
  2
  Odpowiedz