W gminie Chojnice również zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Po raz kolejny dzięki zaangażowaniu kilku lokalnych „dyrygentów” i wsparciu gminnych jednostek i instytucji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w gminie Chojnice. Kolejny raz finał odbędzie się w Charzykowach.

Zbigniew Nojman zaprasza na gminny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.   |  fot. (olo)

- Cieszę się, że mamy wielkie grono zwolenników, którzy nam pomagają i sprzyjają. Staramy się to robić jak najlepiej potrafimy – mówi szef gminnego sztabu WOŚP Zbigniew Nojman.  Gminna Orkiestra będzie słyszalna każdym sołectwie, a na pewno w tych, w których są kościoły.

Po każdej mszy wolontariusze, a w gminie będzie ich 39., zbierać będą dobrowolne datki do puszek. Będą też w tych miejscowościach mniejsze lub większe atrakcje. Gminny finał po kolejny odbędzie się w Charzykowach, gdzie będą skumulowane największe wydarzenia. Miejscem finału będzie Tawerna Buchta. – Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej wychodzi to pod dachem. Ta formuła się sprawdza zwłaszcza przy złej pogodzie – mówi Nojman.

– Finał w Charzykowach zapowiada się bardzo interesująco i jest tak ułożony, że będzie ciekawy dla wszystkich i małych i dużych – dodaje Nojman. Gminny finał uatrakcyjnią i wspomogą sprawdzeni już przyjaciele m.in. z Jeep Clubu Chojnice, kierowca rajdówki Dawid Matysiak, z którymi będzie okazja się przejechać, a także zespół „Ciągle na Fali”. W Charzykowach wystąpią też folklorystyczne „Purtki”, teatrzyk „Katarynka” z Gdańska, będzie też zumba i zabawa taneczna.

W tym dniu akcję wspomogą domy kultury i świetlice gminne i Gminny Ośrodek Kultury. Oczywiście będzie też licytacja gadżetów i innych atrakcji, m.in. tygodniowego pobytu w Charzykowach.  Jednak jak podkreśla Zbigniew Nojman, zebrane środki są bardzo ważne, ale dla niego ważne jest również coś innego w całym tym przedsięwzięciu.

Dla mnie wartością jest ta idea i to, że w tym dniu jesteśmy razem. Bardzo ważna jest też wartość wychowawcza dzieci, że uczą się one wolontariatu od małego – dodaje gminny dyrygent WOŚP.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz