W czerwcu przygotowania do nowego sezonu

W poniedziałek 13 czerwca zawodnicy Chojniczanki rozpoczną przygotowania do sezonu 2022/23 w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. W tym okresie zaplanowano siedem gier sparingowych.

Po zakończeniu sezonu piłkarze Chojniczanki udali się na krótkie urlopy. Przygotowania do nowego sezonu żółto - biało - czerwoni rozpoczną w poniedziałek 13 czerwca.   |  fot. ilustrac/Rmak

Dyrektor sportowy "Chluby Grodu Tura" zadbał o mocnych sparingpartnerów dla naszego zespołu. Chojniczanka w trakcie letnich przygotowań zmierzy się z czterema ekipami PKO Ekstraklasy. 

w tym z aktualnym zdobywcą Pucharu Polski i wicemistrzem Polski - Rakowem Częstochowa. Z najwyższej klasy rozgrywkowej przeciwnikami będą również Wisła Płock, Jagiellonia Białystok i Warta Poznań. Niewykluczone, że grono ekstraklasowych rywali zostanie rozszerzone, gdyż żółto-biało-czerwoni zagrają również z Arką Gdynia i Chrobrym Głogów, które walczą w barażu o awans do PKO Ekstraklasy.

W trakcie letniego okresu przygotowawczego, Chojniczanka planuje również udać się na tygodniowy obóz. Dokładna lokalizacja zgrupowania jest w trakcie ustalania.

Plan okresu przygotowawczego

13.06 (poniedziałek) - pierwszy trening

14.06 (wtorek) - badania wydolnościowe

18.06 (sobota) - sparing nr 1: Chrobry Głogów (do ustalenia)

22.06 (środa) - sparing nr 2: Wisła Płock (Gniewino)

26.06 (niedziela) - sparing nr 3: Raków Częstochowa (Sochocin)

29.06 (środa) - sparing nr 4: KKS Kalisz (do ustalenia)

02.07 (sobota) - sparing nr 5: Jagiellonia Białystok (Opalenica)

06.07 (środa) - sparing nr 6: Warta Poznań (Grodzisk Wielkopolski)

08.07 (piątek) - sparing nr 7: Arka Gdynia (Gniewino / Gdynia)

16.07-17.07 - inauguracja rozgrywek Fortuna 1 Ligi

mkschojniczanka.pl