W Rytlu trwa konferencja "W ślad za huraganem"

Dziś (11.08) w Zespole Szkół w Rytlu trwa konferencja `W ślad za huraganem` z udziałem zaproszonych gości. Wśród przemawiających są dr Szymon Walczakiewicz (Polscy Łowcy Burz), bryg. Błażej Chamier Cieminski (KP PSP Chojnice).

Na zdjęciu dr Szymon Walczakiewicz (Polscy Łowcy Burz).   |  fot. red.

Łukasz Ossowski (Sołtys Rytla w czasie nawałnicy). Tadeusz Chrzanowski (RDLP w Toruniu), hm. Jarosław Słoma  (Hufiec ZHP w Tucholi), Arkadiusz Jażdżejewski (Radio Weekend FM), Bartosz Michał Bazela (RDLP w Toruniu) oraz Wiesław Kiedrowski (Nadleśnictwo Rytel).

Przedstawiane tematy są m.in. podsumowaniem dotychczasowych działań i omówieniem stanu obecnego, jest to także okazja do ciekawej dyskusji i wymiany doświadczeń. Konferencji towarzyszy wystawa fotograficzna „W ślad za huraganem”. 

Na dziś zaplanowano także kolejne punkty uroczystości. O godz. 21.00 w Rytlu przy kapliczce odbędzie się apel modlitewny.

Wszystkie uroczystości mają na celu upamiętnienie ofiar nawałnicy, która przeszła przez te tereny 5 lat temu. Są to także wyrazy podziękowania osobom, które ruszyły na ratunek i okazały pomoc w tak trudnym i tragicznym czasie.

(red)