W Lesznie wygrana gospodarzy

W sobotni wieczór GI Malepszy Futsal Leszno podejmował na własnej hali zespół Red Devils Chojnice. Faworytem była ekipa z Leszna, która przed swoimi kibicami chciała się pokazać z jak najlepszej strony.

Relację ze spotkania przeprowadziła TV COM.   |  fot. screen TV COM

Futsal Leszno radzi sobie przeciętnie. Po pięciu kolejkach ma na koncie pięć punktów, dzięki czemu przed meczem zajmował 13 miejsce w tabeli. Red Devils po pięciu meczach miał punktów trochę więcej, bo siedem, co dało im 8 miejsce.

GI Malepszy Futsal Leszno – Red Devils Chojnice 2:1

Red Devils Sobański, Burdiuh, Storozhuk, Laskowski, Morad, Arriazu, Medon, Kollar, Laskowski, Kaczorowski, Kartuszyński.

Bramki: 10. Olszak, 11. Storozhuk, 40. Olszak

Żółte kartki: 35. Wojciechowski (Leszno)

Zmotywowani gospodarze umiejętnie się bronili oraz próbując grać z kontry, co przyniosło im efekt w postaci gola w 10 min. Jednak ich radość nie trwała długo, bo już minutę później było 1:1 po uderzeniu Storozhuka.

Druga połowa nie różniła się od poprzedniej. Oprócz krótkich zrywów piłkę spokojnie rozgrywali gospodarze, jedni i drudzy szukali swojej szansy w grze ofensywnej. Udane interwencje bramkarzy nie tylko znalazły uznanie wśród nielicznej publiczności (obostrzenia sanitarne), ale pozwoliły zachować wynik remisowy. W 38 min. zawodnik miejscowych nie wykorzystał rzutu karnego nie trafiając do bramki. Dwie minuty później tym razem do siatki przyjezdnych trafił zawodnik gospodarzy. Ostatecznie Futsal Leszno po dwóch golach Olszaka zgarnął trzy punkty, które wydają się być zasłużone, bowiem to oni prowadzili grę przez większość spotkania.