W Chojnicach powstaje podręcznik do RPGa!

Najpierw były plotki: „Coś czai się w lesie”. Chyba każde dziecko jadące na kamping opowiadało tego typu historie. Problem pojawił się, gdy to przestały być tylko historie. Gdy ludzie zaczęli naprawdę ginąć.

brak opisu   |  fot. Facebook

Wtedy też znajdowano setki bardziej „realnych” i racjonalnych wyjaśnień. Może to stado wygłodniałych wilków? Może jakiś pies z wścieklizną? Może to jakiś morderca? Niektórzy już mówili, że to nie to, ale uznawano ich za szaleńców. Tak było zwyczajnie łatwiej. Tymczasem wszystko powoli, ale nieubłaganie się zmieniało. Gdy zorientowaliśmy się, co się dzieje, było już za późno. Przebudzili się. Powrócili.

„Przebudzenie Bogów” to gra fabularna w klimacie urban fantsy. Chcesz wiedzieć jak zmieniłby się świat gdyby naglę powrócili dawni bogowie? Masz dość wszechobecnej mitologii Greków i Rzymian? Dla odmiany chciałbyś przenieść się w krainę pełną bóstw, bestii i demonów z wierzeń słowiańskich, skandynawski i hinuduskich? Zastanawiasz się czy odnaleźli by się w Naszym świecie? Albo czy My bylibyśmy w stanie współistnieć z Nimi? Jeśli  ciekawi Cię to, to ten podręcznik może być dla Ciebie!

Tworzy go grupa, która swój brak doświadczenia w dziedzinie nadrabia zapałem i kreatywnością. Najważniejsza informacja – podręcznik będzie dostępny online w darmowym PDF-ie . Premiera już 4 kwietnia 2020 roku. Zapraszamy do obserwowania - strony na facebooku: facebook.com/PrzebudzenieBogowRPG/

Podręcznik tworzony jest w ramach projektu „Rozwój działalności związanej z grami w Samorządnym Centrum Młodzieżowym w Chojnicach” dofinansowanego przez program Unii Europejskiej  - Europejski Korpus Solidarności.

D. Chełmowski

Zapisz