V Bieg dla Niepodległej

Sekcja biegowa „Florian” oraz Projekt Chojnicka Samorządność realizują konsekwentnie wspólny pomysł, który urodził się 11 listopada 2017 roku – Bieg dla Niepodległej.

Uczestnicy V edycji Biegu dla Niepodległej.   |  fot. M. Osowicka

Każdego 11 dnia miesiąca do Parku 1000 – lecia oba stowarzyszenia zapraszają na godz. 17.00 do wspólnego biegania na dystansie pięciu kilometrów (4 kółka) wszystkich pasjonatów tego sportu i zdrowego stylu życia oraz tych – z zacięciem patriotycznym. Ta inicjatywa to sposób na całoroczne świętowanie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Począwszy od grudnia 2017 co miesiąc zbierała się ekipa, której niestrasznym był niejednokrotnie brak pogody. Mieszkańcy Chojnic i okolic udowodnili, że dla idei można zdziałać wiele – świętując setną rocznicę wydarzenia, tak ważnego dla każdego Polaka. Tak też było w środę, gdzie do kwietniowego biegu stanęło 19 uczestników.

Najszybszym spośród zawodników okazał się Michał Osowski (był także zwycięzcą ubiegłorocznego, listopadowego Biegu dla Niepodległej), który pokonał dystans  w czasie 20 min. i 1 sek. Miejsce drugie zajął Krystian Jasiński (21’ 40”), trzecie – Wiesław Skwierawski (21’ 54”). Najszybciej wśród kobiet pobiegła Karolina Szmaglińska (24’ 32”).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości i konsekwencji oraz znakomitej rywalizacji fair - play, skutkującej wspaniałą atmosferą wśród zaprzyjaźnionych biegaczy. Naturalnie zapraszamy na kolejne Biegi dla Niepodległej – najbliższy już 11 maja.