Uwaga objazdy! Od środy Al. Brzozowa będzie zamknięta

Ruch ten związany jest z budową kanalizacji deszczowej na tej właśnie ulicy. Niebawem zamknięta zostanie także ul. Zielona. Kierowców czekają objazdy.

Domozych informuje, że w przyszłym tygodniu ruszają prace związane z budową kanalizacji deszczowej na Al. Brzozowej.   |  fot. A. Zajkowska

Budowa kanalizacji deszczowej na Al. Brzozowej to zdaniem Jacka Domozycha najtrudniejszy element tegorocznych inwestycji. Cała inwestycja potrwać ma dwa lata, a jej początek datowany jest na 3 lutego, czyli najbliższy poniedziałek. - Tego dnia rozpocznie się przygotowanie placu budowy. Ruch uliczny zamknięty będzie od środy - informuje Magdalena Wlazłowska z wydziału inwestycyjnego chojnickiego magistratu.

Skrzyżowanie jest najtrudniejsze

Budowa kolektora rozpocznie się na wysokości ul. Parkowej. - Tam jest istniejący zespół separatorów i od tego zespołu wchodzimy w ul. Brzozową i idziemy w górę do ul. Dworcowej - mówi Jacek Domozych. Dyrektor wydziału budowlano-inwestycyjnego z chojnickiego ratusza przyznaje, że najtrudniejszym elementem inwestycji jest przebudowa skrzyżowania Al. Brzozowej i ul. Angowickiej. Nie mniej, przyznaje, że z tą newralgiczną krzyżówką chcieliby wyrobić się do czerwca. Kanalizacja deszczowa na Angowickiej budowana będzie mniej więcej do wysokości firmy Ekomel.

Będą objazdy

W związku z zapowiadanymi pracami kierowców czekają objazdy. Od strony Angowic do miasta wjechać będzie trzeba przez bazę MZK. Na czas remontu powstaną także zmiany w organizacji ruchu, kierowców uprasza się zatem o baczne przyglądanie się znakom drogowym i przestrzeganie ich. - Ulica Parkowa ma stać się ulica dwukierunkową z zakazem parkowania - informuje Jacek Domozych. Objazdem będzie także ul. A. Sobierajczyka. - Jeśli chodzi o pojazdy osobowe to dużego problemu nie ma. Da się objechać wszystko.

- Natomiast problem będzie z ciężkimi pojazdami. W jedną stronę można przejechać obwodnica. W drugą jest już gorzej,bo nie ma zjazdu- przyznaje dyrektor.  Al. Brzozowa będzie zamykana odcinkami, tak by dojazdy do posesji mieli mieszkający przy tej ulicy ludzie. Budowa kanalizacji deszczowej na Al. Brzozowej to inwestycja, która ma potrwać dwa lata. W poniedziałek rozpocznie się pierwszy etap prac. Drugi, zaplanowany na 2021 rok, jest odcinek od ul. Parkowej do ul. Wyszyńskiego.

Następna będzie Zielona

Tę ulice planuje się zamknąć na dwa tygodnie. Dokładny termin nie jest jeszcze znany. Uzależniony będzie on od prac na Al. Brzozowej.

Anna Zajkowska

Zapisz

 1. 3 lutego 2020  05:49   Napierw wyruwnaj drogę ...   anonim

  Napierw wyruwnaj drogę pajacu a nie że będziemy po dziurach jeździć zrubcie objazdy jak się należy debile

  1
  3
  Odpowiedz
 2. 31 stycznia 2020  21:26   Najpierw urzędasy zróbcie ... (1)   anonim

  Najpierw urzędasy zróbcie porządek z ulica Kaszubską a potem dalej ryjcie to krecie miasto !

  11
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 3. 30 stycznia 2020  19:18   Łopaty   Chojniczanin

  Koparki łopaty rury i krqwezniki juz kupione? Czy bedziemy czekac i przedluzac terminy.... Normalnie kabaret. Najwiekszym kabaretem bedzie jak po inwestycji znowu beda chojnice zalane. To tak jak z projektowanymi ulicami gdzie po remoncie dwa auta nie moga jechac swoimi torami jazdy bo jest za ciasno jak bylo na bytowskiej z tirami

  22
  4
  Odpowiedz
 4. 30 stycznia 2020  15:43   Wiekszość inwestycji UM to ...   anonim

  Wiekszość inwestycji UM to przyklad jak nie robić oby ta była inna.

  14
  3
  Odpowiedz
 5. 30 stycznia 2020  08:23   Ładnie kolejowe jeszcze jest ...   Kazik

  Ładnie kolejowe jeszcze jest rozkopane a oni już się za brzozowa biorą. Ta ulica pełni funkcję wewnętrznej obwodnicy miasta to co było rok temu jak się pitolili z rondem to był pikuś w porównaniu z tym co się zaraz będzie działo. Wiem że żeby było lepiej to chwilę musi być gorzej ale u nas to są jakieś jaja z tymi robotami wodno-kanalizacyjno-drogowymi.

  24
  4
  Odpowiedz
 6. 29 stycznia 2020  22:04   haha   pss

  kolejny przykład jak ze zdjęciem grupowym na rynku że urzędasy w tym mieście nie myślą cały ruch pójdzie na sukienników trzeba było ją razem robić i byśmy jeździli pod oknem Finstera myślcie trochę!!! Sukienników remont przesuną się o 3 mieś tu też będzie odwalone tak samo !

  16
  4
  Odpowiedz
 7. 29 stycznia 2020  21:09   Sobierajczyka   anonim

  Na Sobierajczyka nie ma asfaltu. Na początku tygodnia była równana i już są dziury.

  18
  4
  Odpowiedz
 8. 29 stycznia 2020  18:03   zjazd   anonim

  "- Natomiast problem będzie z ciężkimi pojazdami. W jedną stronę można przejechać obwodnica. W drugą jest już gorzej,bo nie ma zjazdu- przyznaje dyrektor." Przecież o przebudowie wiadomo było wcześniej i można było POMYŚLEĆ ( chyba że myślenie boli) o budowie chociaż tymczasowego zjazdu!!!!!!!

  32
  5
  Odpowiedz
 9. 29 stycznia 2020  17:53   Chojnickie inwestycje   henio

  Nieskonczona Prochowa, teraz Brzozowa, Zielona i moja propozycja; zamknac jeszcze Gdanska. Beda mieli kierowcy ubaw po pachy, a w szczegolnosci nieznajacy Chojnic! I do tego dolozmy otwarcie filii Wojewodzkiego Osrodka Szkolenia Kierowcow.Kilkanscie elek krazacych po miescie Brawo! Brawo!Brawo!

  43
  3
  Odpowiedz
 10. 29 stycznia 2020  17:46   Ulica Sobierajczyka? (1)   Ewa

  Ulica Sobierajczyka? Chyba czarna droga Sobierajczyka.

  22
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 11. 29 stycznia 2020  17:16   Biorą się   Czas uciekać emigrować

  Boże Chryste ratuj chojnickie gagadki znowu będą dewastować miasto... Mam nadzieję że do 2121 zdarzycie. Uwaga macie tylko 101 lat.

  18
  4
  Odpowiedz
 12. 29 stycznia 2020  17:15   Jak tam uuu l Kaszubska   anonim

  Jak tam uuu l Kaszubska

  16
  4
  Odpowiedz
 13. 29 stycznia 2020  13:18   No ciekawe jak UM sobie ...   anonim

  No ciekawe jak UM sobie poradzi i wykonawca bo na razie te informacje to partyzantka ale zobaczymy moze bedzie modelowo pilnie sie przygladamy

  15
  9
  Odpowiedz