Uwaga! Woda w kilku wioskach niezdatna do picia! (Aktualizacja)

Uwaga mieszkańcy Lichnów, Ostrowitego, Nowego Ostrowitego, Ciechocina, Granowa i Chojnat. W wodzie stwierdzono przekroczenie parametrów bakterii coli i jej spożycie jest zabronione.

Woda nie nadaje się do celów spozywczych. Obecnie prowadzone są działania mające na celu wyeliminowanie zanieczyszczenia w wodociągu.

Woda w wodociągu publicznym w Lichnowach nie nadaje się do spożycia – to wynik badania Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chojnicach. Zakaz dotyczy kilku miejscowości w gminie Chojnice. Zakaz obowiązuje w miejscowościach: Lichnowy, Ostrowite, Nowe Ostrowite, Ciechocin, Granowo i Chojnaty.

- W badanych próbkach wody stwierdzono przekroczenia parametrów mikrobiologicznych – obecność bakterii grupy coli. Stąd Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chojnicach stwierdza brak przydatności wody do spożycia przez ludzi ze stacji uzdatniania wody w  Lichnowach i nakazał podjęcie działań naprawczych przez Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Chojnicach w celu poprawy jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi – informują w gminie Chojnice.

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej dostarczy wodę zdatną do spożycia w następujące miejsca: Lichnowy przy kościele, Ostrowite przy Szkole Podstawowej, Nowe Ostrowite przy sklepie, Ciechocin przy remizie strażackiej, Granowo przy świetlicy, Chojnaty przy placu zabaw.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod następującymi nr telefonów: 513 060 131, 513 060 144.

(olo)

Aktualizacja: W związku z wystąpieniem bakterii z grupy coli w wodzie dostarczanej ze Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Lichnowy, zgodnie z Decyzją Nr HKN-6000-2-6-4/17 z dnia 11.10.2017 r. wydaną przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chojnicach, w sprawie braku przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu gminnego w miejscowości Lichnowy, Ostrowite, Nowe Ostrowite, Lisia Góra, Ciechocin, Granowo, Chojnaty utrzymuje się do odwołania zakaz spożywania wody przez ludzi. Wyniki ponownych badań laboratoryjnych mikrobiologicznych znane będą w dniu 13.10.2017r. (piątek).

Szczegółowe informacje można uzyskać pod następującymi numerami telefonów:

513 060 131 Michał Mączyński - Kierownik Działu Technicznego

513 060 144  Dariusz Półczyński - Szef eksploatacji sieci wod-kan

513 060 012  Arkadiusz Weder - Prezes Zarządu

Następny komunikat przewiduje się na dzień 13.10.

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. przystąpił do działań naprawczych celem przywrócenia jakości wody do obowiązujących wymagań sanitarnych. Za utrudnienie przepraszamy.  

Zapisz

 1. 11 października 2017  21:08   Jestem ciekawy od kiedy ... (1)   Ostrowite

  Jestem ciekawy od kiedy pijemy tą wodę z colą

  4
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 11 października 2017  21:19   podobno   anonim

   od piątku

   2
   0