Uroczysta sesja z okazji 4 czerwca

Chojnice przyłączą się do świętowania obchodów okrągłej rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Z tej okazji spotkają się włodarze i samorządowcy oraz radni z miasta, gminy i powiatu, a gościem będzie Aleksander Hall.

Czerwcowa sesja będzie miała uroczysty charakter.   |  fot. arch.

Chojnickie obchody 4 czerwca, ze względu na różne inne wydarzenia związane z tą datą, odbędą się dwa dni później, czyli 6 czerwca. Burmistrz Arseniusz Finster na sesji wystąpi z tej okazji okazji z inicjatywą uhonorowania pierwszego starosty chojnickiego Janusza Palmowskiego oraz pierwszego burmistrza Chojnic Leszka Chamier Cieminski tytułami Zasłużony dla Miasta. - Te osoby to zasługują – mówi Finster.

Na godz. 12.00 zaplanowano w Chojnickim Centrum Kultury specjalne zgromadzenie samorządów i radnych z miasta, gminy i powiatu oraz gości – m.in. radnych pierwszych kadencji. Gościem specjalnym będzie Aleksander Hall (polityk i historyk), który wygłosi okolicznościowy referat. Być może z zaproszenia skorzysta również Jerzy Buzek.

(olo)

 1. 18 maja 2019  05:07   Chojnicki czerwiec 89   anonim

  Polecam książkę "Chojnicki czerwiec 89".

  1
  3
 2. 15 maja 2019  19:45   Swietujcie sobie wasza ... (1)   Olek

  Swietujcie sobie wasza pamietna date zmiany szyldu z pzpr na liberalny. Juz niedlugo calkowicie odzyskamy Polske i oddamy ja prawdziwym Polakom a nie liberalnym slugusa niemieckim. Dla ktorych polskość to nienormalność. Wtedy to my bedziemy swietowac a te

  11
  13
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 16 maja 2019  10:21   Ty Oluś   Monika

   pier******* się czymś w swój pusty łeb, tylko czymś ciężkim, to może klepki pod sufitem wrócą na swoje miejsce.

   6
   6