Uporządkują sprawę kontenerów na odzież

Jest szansa, że widok walającej się po ziemi używanej odzieży przy kontenerach będzie rzadkością. Dziś to niestety norma. W ratuszu mają pomysł, jak sobie z tym poradzić.

Oby ten widok był już rzadkością, a nie codziennością.   |  fot. (olo)

W mieście jest 35 kontenerów, do których mieszkańcy mogą wrzucać używaną odzież. 21 z tych miejsc jest na gruntach miejskich, a 14 na prywatnych (spółdzielnia itp.). Z końcem roku kończą się umowy z firmami, które są operatorami tych kontenerów. Jedna z nich działa pod egidą PCK, ale jak się okazuje, z PCK ma niewiele wspólnego.

- Z jedną z tych firm jest kontakt i reaguje ona na sygnały, z drugą działającą z PCK nie ma kontaktu, nie ma z ich strony reakcji. Okazuje się, że PCK jest w tym wszystkim pośrednikiem i w zamian za logotyp ma po prostu korzyści – mówi wiceburmistrz Adam Kopczyński. Dlatego nowa umowa ma być podpisana już tylko z jednym operatorem.

Miasto pobierze również kaucję w wysokości 2 tys. zł i w przypadku sygnału o bałaganie przy kontenerze firma ta będzie musiała w ciągu 24 godzin posprzątać bałagan. Jeśli tego nie zrobi, miasto zleci to komuś innemu i koszty uprzątnięcia potrąci firmie z kaucji. Pod uwagę brana jest też zmiana lokalizacji niektórych kontenerów, by nie stały one w opustoszałych zakątkach miasta, a miejscach, gdzie jest jasno lub są w pobliżu kamery. Być może to pomoże i będzie mniej było bałaganu.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 7 listopada 2019  12:34   Te pojemniki winny być przy parkingach supermarketów, to one są odpowiedzialne za   A

  zalewanie nas tanią i niskiej jakości odzieżą, którą trzeba szybko wymieniać i kupować nową. Tak samo jak w supermarketach są pijemniki na baterie i skup butelek.

  2
  3
  Odpowiedz
 2. 7 listopada 2019  12:31   Te kontenery winny być usunięte z przestrzeni miejskiej widocznej i zgrupowane   Henryk

  w 2-3 miejscach wyznaczonych gdzie mogą podjechać samochody. Czy urzędnicy miejscy są takimi samymi brudasami co te kobtenery, że nie widzą że są one okropne, brudne, nie czyszczone i nie odmalowywane, że nie może być tak że w 21 wieku mamy do czynienia z tolerowaniem prźez urząd miasta brudu i ohydnych metalowych pojemników. Ludzie, gdzie Wy macie estetykę przestrzeni publicznej, co się z Wami dzieje? To samo dotyczy osiedli i ich zarządców.

  4
  0
  Odpowiedz