Umowa na rewitalizację charzykowskiego molo podpisana

Przebudowa i modernizacja molo rozpocznie się we wrześniu, zaraz po zakończeniu sezonu turystycznego. Roboty mają potrwać do 15 grudnia br. Koszt zadania to 1 mln 439 tys. 100 zł.

Michał Piechowiak i Zbigniew Szczepański podpisali wczoraj (2.07.) umowę na przebudowę i rewitalizacje molo w Charzykowach. Towarzyszył im sołtys miejscowości Jędrzej Ilkowski.   |  fot. A. Zajkowska

- W zakres inwestycji wchodzi naprawa uszkodzonych elementów. Pobudowanie nowych pni, pomostów, tarasu schodzącego do wody. W ramach tej inwestycji powstanie jeszcze ogrodzenie całości i oświetlenie. Będą też nowe ławki, drabinki. Łącznie cała powierzchnia nowego mola to 750 m2. Cały pokład będzie modrzewiowy.

- Największa i chyba najbardziej kosztowana sprawa w całej naprawie i rozbudowie to jest nabijanie pali za pomocą kafara pływającego. Łącznie do nabicia będą 104 stalowe i drewniane pale. Nowym elementem będzie stanowisko cumownicze dla statku wycieczkowego, łącznie z trapem łączącym pokład mola ze statkiem - informuje Beata Burda, dyrektor wydz. programów rozwojowych w Urzędzie Gminy Chojnice. 

Przetarg na przebudowę i modernizację pomostu w Charzykowach wygrała firma Mat-Bud z Przytoczna. Zbigniew Szczepański, nie ukrywa zadowolenia z tego, że właśnie to przedsiębiorstwo zrealizuje inwestycję w Gminie Chojnice. Zastępca wójta, Piotr Stanke, wcześniej przeprowadził wywiad wśród włodarzy miejscowości, w której firma wykonywała hydrotechniczne prace budowlane. Wszędzie recenzje były bardzo pochlebne.

- Pracujemy m.in. przy pogrążaniu pali stalowych, żelbetowych, drewnianych. Zatrudniamy 20 osób. Działamy na terenie całego kraju. Jesteśmy mobilni, posiadamy własny sprzęt. Nikt i nic nas nie ogranicza. Nie korzystamy z podwykonawców - mówił o swojej firmie Michał Piechowiak.

Anna Zajkowska