Ulica Wyszyńskiego zgłoszona do remontu

- Bardzo chciałbym zaprojektować i pobudować nową Wyszyńskiego - zwrócił się do radnych, Arseniusz Finster. Włodarz wyjaśnia, że potrzebny jest gruntowny remont, bo znajdujące się pod jezdnią wapienne podłoże, popsuje każdą położoną warstwę.

Obecna droga położona jest na kamieniu wapiennym, dlatego ta jezdnia w paru miejscach siada – mówi burmistrz Arseniusz Finster.   |  fot. ilustracyjne

W Chojnicach, powoli przygotowują się do układania budżetu na przyszły rok. Na październikowej sesji rady miasta, burmistrz chciałby by radni podjęli uchwałę o przekazaniu pieniędzy na prace projektowe związane z budową ulicy Wyszyńskiego. - Mamy tam piękne ścieżki rowerowe, oświetlone przejścia, deszczówki... Natomiast ulica Wyszyńskiego nie jest ergonomiczna, jest szeroka jak lotnisko, co jest zupełnie nie potrzebne - mówił podczas ostatniego posiedzenia z rajcami (28.09.), Arseniusz Finster.

Burmistrz wyjaśnił także, że z arterią jest powiązany pewien problem. - Tam nie wystarczy tylko sfrezować asfaltu i położyć nowego dywanika. Musimy wymienić podbudowę. Obecna droga położona jest na kamieniu wapiennym, dlatego ta jezdnia w paru miejscach siada. Bardzo chciałbym zaprojektować nową Wyszyńskiego i wspólnie z państwem ją zbudować w przyszłym roku - poinformował włodarz.

Anna Zajkowska