Uderzył w tył naczepy. Policja apeluje o ostrożność

Policjanci z Posterunku Policji w Brusach ustalają przyczyny wypadku do którego doszło w rejonie skrzyżowania w Zalesiu. 20 - letni kierowca Volkswagena Polo najechał na tył przyczepy ciągnika rolniczego, który jechał tym samym pasem ruchu.

Pasażer osobowego volkswagena z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Chojnicach.   |  fot. KPP

Wczoraj (13 listopada br.) o godz. 17:20 dyżurny policji w Chojnicach odebrał zgłoszenie, że w miejscowości Zalesie doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, wykonał oględziny miejsca zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 20 - letni mieszkaniec gminy Brusy jadąc samochodem osobowym marki Volkswagen Polo w kierunku Brus nie dostosował prędkości i nie zachował odległości pomiędzy pojazdami w wyniku czego najechał na tył jadącej w tym samym kierunku przyczepy ciągniętej przez ciągnik rolniczy, którym kierował 57- letni mieszkaniec Zalesia.

Volkswagena polo po wykonanych oględzinach na polecenie prokuratora zabezpieczono na policyjnym parkingu. Kierowca osobowego auta oraz ciągnika rolniczego nie odniósł żadnych obrażeń, oboje byli trzeźwi. 20 - latkowi zatrzymano prawo jazdy. Teraz mundurowi zajmują się szczegółowym wyjaśnieniem tego wypadku. Policjanci wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Przy tak zmiennych warunkach pogodowych koła szybko tracą przyczepność na śliskiej nawierzchni. Podróżujmy zgodnie z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

KPP

Zapisz

 1. 14 listopada 2017  20:13   Ty policji nie ucz skoro ...   anonim

  Ty policji nie ucz skoro podali ze naczepa to tak ma być

  0
  5
  Odpowiedz
 2. 14 listopada 2017  19:37   Nie naczepa tylko przyczepa (1)   GCH-0007

  Naczepa jest ciągnięta przez ciągnik siodłowy a nie ciągnik rolniczy.

  6
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 14 listopada 2017  20:14   A CO TO ZA ROZNICA JAKBYS ...   anonim

   A CO TO ZA ROZNICA JAKBYS NAPISAL ZE PODEJRZANY WSZEDL W GOWNO A NIE W KUPE, KAZDY WIE O CO CHODZI

   1
   6
 3. 14 listopada 2017  14:22   Przyczepę też powinni zabezpieczyć do badania   Driver B-C-D-E od 1980 roku

  bo widać na drogach w jakim są stanie, większość od dawna powinna być na złomie. Co oczywiście nie zwalnia tego 20-sto letniego "mistrza kierownicy" od myślenia. Ciekawe ile lat miał pasażer, że pozwolił mu na wariacką jazdę?

  11
  0
  Odpowiedz
 4. 14 listopada 2017  11:59   A Bamber miał prawidłowo ... (1)   Qwerty

  A Bamber miał prawidłowo oświetloną przyczepę?!

  10
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz