Udany rewanż w Szczecinie

We wtorek w Szczecinie Red Devils rozegrał rewanżowy mecz 1/4 Halowego Pucharu Polski przeciwko miejscowej Pogoni. W pierwszym meczu chojnicki zespół pokonał rywali 6:3, a wczoraj ponownie wygrał z "Portowcami" 1:0.

Po raz pierwszy w historii zespół Red Devils awansował do Final Four!   |  fot. arch.

POGOŃ '04 SZCZECIN - RED DEVILS 0:1 (0:0)

bramki: 0:1 - 36'47 min. Andrii Lutsiv

RD: 33 Bondarenko (21 Burglin) - 5 Lutsiv, 9 Ivanov, 23 Kriezel, 27 Kubiszewski – 3. Sobański, 14 Laskowski, 15 Kolesnik, 77 Kaźmieczak.

Trener Andrii Lutsiv, kierownik Łukasz Prill.

Od pierwszych sekund gry spotkanie wyglądało niemal tak samo przez cały przebieg gry. Zespół Pogoni atakował, a drużyna "Czerwonych Diabłów" umiejętnie się broniła i atakowała grając z kontry. Gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na przedarcie się przez żelazną defensywę naszego zespołu, a sporadyczne strzały z dystansu bez problemu wyłapywał Bondarenko.

Na 10 minut przed końcem trener Pogoni Łukasz Żebrowski wycofał bramkarza, wówczas trzykrotnie piłka po przejęciu mijała o centymetry opuszczoną bramkę gospodarzy. W 37 minucie gospodarze stracili piłkę, a grający trener Andrii Lutsiv sprytnym lobem zdobył jedyną bramkę meczu. To ostatecznie podcięło skrzydła gospodarzom, którzy nie byli w stanie zrobić nam krzywdy.

Po raz pierwszy w historii rozgrywek Halowego Pucharu Polski nasz zespół awansował do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 9 - 10 maja. W dniu dzisiejszym działacze wyślą dokumenty do Komisji Futsalu wyrażające chęć organizacji turnieju Final Four.