Tymczasowy apartament mieszkalny przy szpitalu oficjalnie otwarty

Dzisiaj w samo południe odbyło się uroczyste podpisanie użyczenia, na 5 lat, kontenera mieszkalnego dedykowanego pracownikom szpitala. Zawiera on cztery umeblowane pokoje z łazienkami oraz aneks kuchenny i wypoczynkowy. Jego wartość to ok. 500 tys. zł.

Moduł mieszkalny usytuowany jest w pobliżu szpitalnej spalarni i stacji drive-thru.   |  fot. A. Zajkowska

Z tzw. tymczasowego apartamentu mieszkalnego korzystać będą głównie pracownicy szpitala, którzy z różnych powodów, np. podejrzenia o zakażenie koronawirusem, nie chcą lub nie mogą odbyć kwarantanny w swoich domach, z rodzinami. - Mam nadzieje, że apartament wyprodukowany i dostarczony przez naszą firmę spełni swoją rolę i będzie komfortowym lokum dla pracowników szpitala, którzy z różnych względów czasowo nie mogą wrócić do swoich domów.

- Między innymi chodzi o pracowników, którzy mają, mieli kontakt z pacjentami chorymi na koronawirusa czy oczekują na wynik testów - wyjaśnił Tomasz Modzelewski, prezes Polcom Modular. To właśnie ta firma, na co dzień specjalizująca się tworzeniu np. modułowych hoteli, przekazała nieodpłatnie w użyczenie, na 5 lat, lokum mieszkalne. Tymczasowy apartament został zbudowany z trzech zespolonych kontenerów. Z zewnątrz pokryty jest specjalistyczną warstwą izolacyjną.

Wewnątrz, składa się z czterech, dwuosobowych pokoi. Każdy o powierzchni 14m2, wyposażonych w dwa jednoosobowe łóżka, biurko, łazienki z prysznicami, toaletę, umywalkę, szafę. W module mieści się również tzw. część wspólna, wypoczynkowa, wyposażona w aneks kuchenny (m.in. z lodówką, mikrofalówką, zlewozmywakiem). Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane. Łączna powierzchnia całego apartamentu to 69m2.

Moduł usytuowany jest w pobliżu szpitalnej spalarni i stacji drive-thru. Ustawiony został 18 maja. Od tego czasu trwały prace związane z poprowadzeniem przyłączy. - Bardzo się cieszymy, że możemy wesprzeć personel medyczny w tym trudnym okresie - mówił podczas podpisania dokumentów na przekazanie Tomasz Modzelewski. Koszt apartamentu to blisko 500 tys. zł.

Anna Zajkowska