Tylko remis w Pniewach

Tylko, bo byliśmy bardzo blisko wygranej. Prowadziliśmy 0:2, potem 2:3 i 3:4, ale straciliśmy gole po czerwonej kartce i grze w osłabieniu oraz w końcówce po przedłużonym rzucie karnym i ostatecznie zremisowaliśmy 4:4.

Podziałem bramek i punktów zakończyło się spotkanie w Pniewach.   |  fot. facebook.com/rdpniewy/photos/

Red Dragons – Red Devils 4:4 (2:2)

Bramki:
0:1 Jakub Kąkol (2), 0:2 Jakub Kąkol (7), 1:2 Mateusz Kostecki (8), 2:2 Mateusz Kostecki (14), 2:3 Malouk Morad (18), 3:3 Adrian Skrzypek (32), 3:4 Morad Malouk (35), 4:4 Mateusz Kostecki (38).

Red Devils: Fernandez (Kartuszyński) – Sobański, Kolesnik, P. Laskowski, Kąkol, Storozhuk, Medon, Morad, D. Laskowski, Kaczorowski.

Dla drużyn Red Dragons Pniewy i Red Devils Chojnice dzisiejsze spotkanie było niezwykle ważne w walce o utrzymanie w Futsal Ekstraklasie. Obie drużyny przystąpiły nieco osłabione – w naszej ekipie z powodu kontuzji nie zagrał Guilherme Stefanoni. Mecz zaczął się świetnie. Już w 2 min. mocnym i precyzyjnym strzałem z lewego kąta naszego byłego bramkarza Łukasza Błaszczyka pokonał Jakub Kąkol.

Pięć minut później ten sam zawodnik podwyższył na 0:2. Niestety, kilkadziesiąt sekund później nieporozumienie w szeregach obronnych zakończyło się rzutem rożnym. Gospodarze wykorzystali stały fragment gry i za sprawą Mateusza Kosteckiego zdobyli kontaktową bramkę. W 14. min. Mateusz Kostecki wykorzystał rzut wolny i strzałem po ziemi doprowadził do remisu.W 18 min. piękną bramką popisał się Malouk Morad i na przerwę schodziliśmy prowadząc 2:3.

Dziesięć minut drugiej połowy to szukanie bramki wyrównującej przez gospodarzy i nasza gra z kontry. W 30 min. miała sytuację ważna dla meczu sytuacja. Czerwoną kartkę obejrzał bowiem nasz bramkarz Igor Garcia Fernandez. Zdaniem sędziów zagrał ręką za polem karnym. Niestety, Czerwone Smoki wykorzystały grę w przewadze i wyrównały na 3:3. Strzelcem gola był Adrian Skrzypek. Chwilę później mogliśmy wyjść na prowadzenie. Jednak Łukasz Błaszczyk obronił rzut karny przedłużony strzelany przez Sebastiana Kartuszyńskiego.

Jednak w najważniejszym momencie meczu znów dał o sobie znać Malouk Morad, który zdobył bramkę na 3:4. Niestety, później Malouk Morad nie ustrzegł się błędu i niestety sfaulował zawodnika gospodarzy, a Mateusz Kostecki wykorzystał przedłużony rzut karny. Po raz drugi w tym sezonie mecz obu drużyn zakończył się więc wynikiem 4:4, co na pewno rozczarowało obie ekipy. Gospodarze – co trzeba uczciwie przyznać – mieli więcej z gry, oddali więcej strzałów, ale za to my wykazaliśmy się lepszą skutecznością. Brawo dla Red Devils za podjęcie walki. Jeszcze Diabły nie zginęły!

A. Knitter/Red Devils

1. 1 marca 2020  11:23   Jakub   Jakyb

Jakub

2
    1
  2. 1 marca 2020  11:22   Najlepszy trener Futsalekstraklasy (1)   Jakub

Tak na szybko: gdybyście mieli wybrać najlepszych trenerów w Futsal Ekstraklasie, to kogo byście wybrali, najlepiej z krótkim uzasadnieniem...? Na naszej stronie facebookowej typujemy po trzech: najlepszy, drugie i trzecie miejsce. Trenerzy (w kolejności alfabetycznej): Adrian Citko (Słoneczny Stok Białystok) Orlando Duarte (Piast Gliwic) Łukasz Frajtag (Red Dragons Pniewy) Dawid Grubalski (Constract Lubawa) Miłosz Kocot (AZS UŚ Katowice) Błażej Korczyński (GSF Gliwice) Chus Lopez (Acana Orzeł Jelcz-Laskowice) Jakub Mączkowski (Red Devils Chojnice) Mirosław Miozga (Clearex Chorzów) Bartłomiej Noga (Gwiazda Ruda Śląska) Marcin Stanisławski (Gatta Zduńska Wola) Andrzej Szłapa (Rekord Bielsko-Biała) Tomasz Trznadel (GI Malepszy Leszno) Łukasz Żebrowski (FC KJ Toruń)

2
    0
  3. 1 marca 2020  07:39   Szkoda coraz bliżej 1 ligi ...   Lucek

Szkoda coraz bliżej 1 ligi ciekawe jakie będą stypendia za brak wyników w ekstraklasie ? Sadze ze powinni grać za 500 zł a nie po 3000 zł za co my podatnicy płacimy żeby oni mogli się bawić za podatników kase i nie ma wyników . Czy referat kultury daje kase każdemu co do nich złoży wniosek i dostaje stypendia ? Ale słyszałem ze inne kluby sportowe nie maja tak lekko aby otrzymać stypendia Np. Gruchala Tim itd gdzie jest sprawiedliwość .