Twórczość to także pamięć o człowieku

W odpowiedzi na maila z zapytaniem odnośnie twórczości Józefa Wróblewskiego, który otrzymała redakcja, warto przypomnieć nieżyjącego artystę, malarza, autora olejnych prac przedstawiających piękno ziemi borowiackiej – jej kulturę i przyrodę.

Artysta rodem z Raciąża, który szczególnie umiłował sobie Chojnice i okolice spoczął na cmentarzu w rodzinnej miejscowości.   |  fot. ilustr.

Artysta pasję malowania odziedziczył po ojcu. Urodził się 11 września 1933 r zmarł niedawno, bo w lutym 2022 r. Pochowany został w rodzinnej miejscowości. Jego twórczością było malarstwo olejne, akwarele i fotografia.

Uczestniczył w wielu plenerach w Polsce i za granicą. Jego prace znajdują się w Muzeum Historyczno – Etnograficznym w Chojnicach, a także w zbiorach miast Tucholi i Olching, u prywatnych osób, w domach kultury i wielu innych instytucjach. Był malarzem niezwykle pracowitym, co przełożyło się na liczne wystawy.

Jego sztuka, która była życiową pasją na długo pozostanie w pamięci tych, którzy go znali i często spotykali. Trudno zapomnieć o jego życzliwości i stałej gotowości do tworzenia.

(red)