Tur Cup w Charzykowach

W dniach 21 i 22 listopada odbył się w Charzykowach turniej piłki nożnej halowej „Tur Junior Cup”. Do Charzyków przyjechało 18 drużyn z roczników 2002 i 2006. W sobotę na parkiet wyszli starsi adepci piłkarstwa.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, Akademia Piłkarska Eurotur i Stowarzyszenie Sportowe Szarża Krojanty.   |  fot. nadesłane

W tej kategorii najlepiej zaprezentowała się drużyna Chojniczanki Chojnice, która gładko ograła swoich rywali. Drugie miejsce przypadło Akademii Piłkarskiej z Debrzna, natomiast trzecie miejsce wywalczyła drużyna Szarży Krojanty.

Dzień później zawody wygrała Akademia Piłkarska ze Szczecinka, która w finale pokonała U2 Bytów. Trzecie miejsce przypadło Liderowi Rychnowy, czwarte zaś Akademii Piłkarskiej Eurotur.  Emocji było sporo, nie tylko tych związanych z rozgrywanymi meczami.

Organizatorzy imprezy przygotowali bowiem wiele dodatkowych atrakcji dla dzieci. Największym zainteresowaniem cieszyła się specjalna strefa X-box. Dopisali również rodzice, którzy licznie zjechali do Charzyków, by dopingować swoje pociechy.