Trzy punkty pozostały w Olsztynie

W spotkaniu 25. kolejki Fortuna 1 Ligi Stomil Olsztyn podejmował Chojniczankę. Drużynę gospodarzy po raz pierwszy poprowadził trener Adam Majewski. Chojniczanka w zeszłym tygodniu wygrała 2:1 z GKS-em Tychy, a Stomil przegrał 1:2 z Zagłębiem Sosnowiec.

Dzisiejsza przegrana skomplikowała sytuację przedostatniej w tabeli drużyny z Chojnic.   |  fot. screen TV

STOMIL - CHOJNICZANKA 1:0

Chojniczanka: Janukiewicz - Mudra, Klabnik, Wiktorski, Podgórski - Wolski, Ziętarski (86. Zejdler) - Sacharuk, Mikołajczak (k) (71. Surdykowski), Jagiełło (77. Rajch) - Kuzimski.

Żółte kartki: Wolski (Chojniczanka).

Czerwona kartka: Mudra (Chojniczanka, 17. - za faul)

Pierwsza część spotkania nie należała do porywającej. Z jednej jak i drugiej strony było sporo niecelnych podań a gra toczyła się w środkowej części boiska. Chojniczanka próbowała grać z kontry jednak ofensywna gra gospodarzy skutecznie im to utrudniała. Od 17 minuty goście grali w osłabieniu. Za faul na zawodniku gospodarzy Mudra został ukarany czerwoną kartką. W doliczonym czasie gry doskonałej okazji nie wykorzystał Hinokio który oddał mocny strzał a piłka trafiła w słupek bramki Janukiewicza.

W drugiej połowie na boisku wiało nudą, a ciekawej zrobiło się w końcowych minutach meczu. W 84. minucie miejscowi zdołali wreszcie znaleźć drogę do bramki rywali. Długo rozgrywali przed polem karnym akcję, którą zwieńczył Sobczak, wpychając piłkę do bramki z kilku metrów. W ten sposób ustalił wynik meczu na 1:0. Dziś w Olsztynie Stomil sięgnął po niezwykle ważne 3. punkty w kontekście utrzymania się w lidze, z kolei Chojniczanka będzie do końca rozgrywek walczyć o ligowy byt.

Transmisja ze spotkania Stomil Olsztyn - Chojniczanka dostępna była bezpłatnie na Polsatsport.pl.