Trzecie miejsce i awans do Mistrzostw Polski

Zespół Red Devils Ladies zajął trzecie miejsce w turnieju o Puchar Polski w beach soccer na plaży w Gdańsku. Miejsce na podium tych rozgrywek udało się wywalczyć w niesamowitych okolicznościach- po golu w ostatniej sekundzie meczu!

Pięć wygranych i tylko jedna porażka dały też drużynie z Chojnic awans do sierpniowych Mistrzostw Polski!   |  fot. M. Synoradzki

Po czterech zwycięstwach z rzędu dziś w półfinale Pucharu Polski zespół Red Devils Ladies musiał przełknąć gorycz porażki. Przegrana ze Spartą Daleszyce była bolesna, ale jak się później okazało, jedyna w ciągu trzech dni turnieju Pucharu Polski. Ladies odniosły bowiem aż pięć zwycięstw i zanotowały tylko jedną porażkę.

- Spotkanie półfinałowe niestety nie było dla nas udane. Rywalki postawiły wysoko poprzeczkę i zdecydowanie częściej strzelały na bramkę. Sparta szybko objęła prowadzenie, a w drugiej tercji zawodniczki z Daleszyc pięknymi strzałami z dystansu zdobyły kolejne bramki. Nam się niestety nie udało na to odpowiedzieć celnymi trafieniami – relacjonuje spotkanie manager drużyny Red Devils Ladies Marcin Synoradzki.

Bardzo dramatyczny przebieg miało za to spotkanie o trzecie miejsce z drużyną Marcus Gdynia. Po pierwszej bezbramkowej tercji, w drugiej gdynianki objęły prowadzenie. Końcówka spotkania należała jednak do zespołu trenowanego przez Bogusława Saganowskiego. W 33. min. decydującego o podium meczu wyrównała Alicja Zając, a na sekundę przed zakończeniem meczu zwycięską bramkę zdobyła Aleksandra Sudyk.

- Nasz zespół po dużej przebudowie składu pokazał się z bardzo dobrej strony w turnieju Pucharu Polski i wygrał pięć z sześciu meczów – podsumowuje Marcin Synoradzki. Dzięki świetnej postawie Red Devils Ladies zakwalifikował się do sierpniowych Mistrzostw Polski kobiet. W turnieju tym o mistrzostwo zagra 8 najlepszych drużyn z kraju.

Wyniki niedzielnych meczów:


Półfinał

Red Devils Ladies Chojnice - Sparta Daleszyce 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Bramka: samobójcza

Mecz o 3 miejsce

Red Devils Ladies Chojnice - Marcus Gdynia 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Bramki: Alicja Zając, Aleksandra Sudyk

Zespół Red Devils Ladies dziękuje sponsorom za możliwość wyjazdu na Puchar Polski. Sponsorami drużyny są:  Urząd Miejski w Chojnicach. Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych Ginter, Zakłady Mięsne Skiba, Rindipol, RomGaz, Resler, Marbruk,KaNaMa, Pako.

Olek Knitter/Red Devils. Zdjęcia: Marcin Synoradzki