Trwają prace odbiorowe

Przebudowa i modernizacja amfiteatru w fosie miejskiej dobiega końca. Do wykonania pozostały prace kosmetyczne. Inwestycję realizuje Zakład Ogólnobudowlany Andrzej Byszewski z Charzyków.

Po modernizacji obiektu zwiększyła się liczba miejsc siedzących. Dla widzów zaprojektowano cztery ciągi schodów, które podzieliły widownię na trzy sektory.   |  fot. D. Wałdoch

Pierwotnie modernizacja miała kosztować 3 mln 43 tys. zł. Cena wzrosła o blisko 400 tys. zł. Przesunięty został też pierwotny termin oddania do użytku. Pojawiło się też kilka wcześniej nieprzewidzianych problemów. M.in. trzeba było poprawić mury wzdłuż ulicy 31 Stycznia i Mickiewicza. Dodatkowo pojawiły się tam sprawy związane z odwodnieniem tego obszaru, co wpłynęło na wzrost kosztów. Zostały także dokupione barierki oddzielające trakt na ulicy Grobelnej od stromych zboczy fosy.

W trakcie budowy przeprojektowana została też scena. Stworzono połączenie, umożliwiające aktorom dyskretne przejście między basztą Nową, a miejscem występów. Zamontowano automatyczna toaletę, taką jak na parkingu przy stadionie chojniczanki. W fosie zaplanowano nasadzenie dwóch miododajnych drzew, rekompensujących wycinkę starej topoli i grabu.

- Trwają prace odbiorowe, które potrwają do 15 października – poinformował wiceburmistrz Adam Kopczyński. - Obiektem będzie zarządzać Chojnickie Centrum Kultury. Niewykluczone, iż w tym roku ChCK otrzyma dotację w celu zakupu odpowiedniego oświetlenia i nagłośnienia.  

Postęp prac w fosie można obejrzeć w naszej galerii. Zdjęcia zostały wykonane 1 października.

(red.) Fot. D. Wałdoch