Trener Chojniczanki ubrał dziś dwa „garnitury”

Pierwszy na mecz z Elaną, a drugi na spotkanie ze Stomilem Olsztyn. Niestety, oba mecze zakończyły się porażkami. Nie wynik był jednak sprawą priorytetową. W drugim meczu zagrał od 60. min Michał Suchanek, wypożyczony z Legii Warszawa.

W dzisiejszym spotkaniu, wbrew zdjęciu, to Elana goniła Chojniczankę. I dogoniła, zwyciężając po bramce w ostatniej minucie 4:3.   |  fot. (olo)

Liga rusza już za 2 tygodnie.

Chojniczanka – Elana Toruń 3:4 (3:0)

Bramki dla Chojniczanki: Łukasz Kosakiewicz, Hieronim Gierszewski, Bartłomiej Niedziela, a dla Elany: Maciej Stefanowicz (dwie), Hubert Krawczun, Damian Lenkiewicz.

Chojniczanka: bramkarz testowany - Łukasz Kosakiewicz, Michał Markowski, Arkadiusz Widelski, Dawid Pałys - Michał Jakóbowski, Rafał Grzelak, Irakli Meschia, Hieronim Gierszewski (80. Piotr Kręcki), Bartłomiej Niedziela (80. Tomasz Prusaczyk) - Patryk Mikita.

W pierwszym meczu Chojniczanka zagrała z trzecioligową Elaną. Trener Piotr Gruszka wystawił drugą jedenastkę wspartą kilkoma podstawowymi zawodnikami, m.in. Kosakiewiczem, Markowskim czy Grzelakiem.

Do przerwy Chojniczanka prowadziła 3:0 po golach Kosakiewicza, Gierszewskiego i Niedzieli (z karnego), by w drugiej połowie stracić… cztery bramki i przegrać. Elana bramki strzelała w 50. min., w 64. i 85. min z karnych i zwycięską w 90 min.

Chojniczanka – Stomil 0:1 (0:0)

Chojniczanka: Kosiorowski - Lisowski, Biernat, Kieruzel, Pietruszka - Biskup, Zawistowski, Kryszak, Rybski, Podgórski (60. Suchanek) – Mikołajczak.

W drugim meczu pierwsza Chojniczanka zmierzyła się ze Stomilem. Goście zwycięską bramkę strzelili w 54. min. W meczu tym od 60. min. grał Michał Suchanek. Suchanek to wychowanek Legii Warszawa, trenujący z pierwszą drużyną, ale bez debiutu w Ekstraklasie. Grał w rezerwach w trzeciej lidze.

Pierwszy mecz z GKS Katowice Chojniczanka rozegra u siebie w sobotę 4 marca o godzinie 17.45.