Trafili do aresztu na trzy miesiące

Policjanci w Czersku zatrzymali dwóch mieszkańców tego miasta podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Zakazane substancje policjanci znaleźli przy 33 - latku oraz w jego mieszkaniu, a także w piwnicy drugiego z zatrzymanych mężczyzn.

Sprawa jest rozwojowa, czynności cały czas trwają. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań do tej sprawy.   |  fot. KPP

W miniony weekend policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zostali poinformowani, że przy jednym z lokali w mieście najprawdopodobniej ktoś strzela z wiatrówki. Po przyjęciu tego zgłoszenia natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali mężczyznę wobec którego podjęli interwencję. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna przy sobie w kieszeniach posiadał tabletki ekstazy oraz śrut do wiatrówki.

Mężczyzna ten został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności podczas przeszukania mieszkania 33 - latka, policjanci zabezpieczyli blisko125 gramów marihuany,150 gramów haszyszu, tabletki extasy, woreczki do porcjowania oraz wagę. Również w miniony weekend czerscy policjanci postanowili sprawdzić pewnego mieszkańca Czerska, co do którego mieli informację, że może posiadać narkotyki. 

Policjanci weszli do jednej z piwnic budynków wielorodzinnych i zastali tam 29 - letniego mężczyznę. Ustalenia policjantów potwierdziły się. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi podczas przeszukania znaleźli w tym pomieszczeniu blisko 80 gramów środków narkotycznych. Zabezpieczone środki zarówno od 33 - latka jaki 29 - letniego czerszczanina zostaną przekazane do dalszych badań, a obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W miniony poniedziałek na podstawie zebranych dowodów sprawcy usłyszeli w prokuraturze zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i zostali przesłuchani przez prokuratora. Wczoraj sąd na wniosek śledczych zastosował wobec nich areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa zarówno 33 i 29 - latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP

Zapisz

  1. 15 lutego 2018  15:52   czy laczki zaj... szpagat?   anonim

    czy laczki zaj... szpagat?

    1
    0
    Odpowiedz