To była trzecia edycja sztafety …

W styczniu – po raz drugi w aktualnej edycji – spotkali się w Parku Tysiąclecia biegacze Floriana oraz inni niezrzeszeni chojniczanie, którzy od grudnia 2019 realizują ideę „III Sztafety dla Niepodległej”.

Uczestnicy ostatniej "Sztafety dla Niepodległej".   |  fot. M. Osowicka

W styczniowej sztafecie z okazji kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości uczestniczyło 18 zawodniczek i zawodników. Zwyciężył Piotr Olkowski pokonując dystans w czasie 20 minut i 25 sekund. Jako drugi na metę wpadł Andrzej Janik z czasem 20:57. Trzeci zameldował się Wojciech Sobczak (22:13).

Wśród pań rywalizacja przebiegła następująco: Karolina Szmaglińska (22:20), Katarzyna Narloch (29:11) oraz Monika Danielska (32:49).  Biegaczy zachęcamy do wytrwałości i konsekwencji w comiesięcznych sztafetowych zmaganiach biegowych, które trwać będą do października 2020r. 11 listopada odbędzie się IV Bieg dla Niepodległej. Najwytrwalsi uczestnicy jedenastomiesięcznej Sztafety zostaną uhonorowani nagrodami.

„Sztafeta dla Niepodległej” to wspólna inicjatywa Projektu Chojnicka Samorządność i Klubu Biegacza „Florian” dla uczczenia i popularyzowania stulecia Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny, a także w imię przyjaźni wszystkich pasjonatów biegania. I nieodżałowanej pamięci Zbyszka Wiśniewskiego.

 Marzenna Osowicka

Zapisz