Telewizyjne okienko

Chojnice pojawiają się ostatnio coraz częściej na antenie ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Niestety, najczęściej z okazji jakiegoś większego bądź mniejszego wydarzenia kryminalnego, podczas którego możemy zobaczyć panią rzecznik powiato

Filomatów 4 w TVN 24.

W migawkach wyjaśnia telewidzom problemy z wejściem na posesję znanego charzykowianina albo referuje sąsiedzkie problemy na ul. Filomatów 4. Choć całkiem niedawno był wyjątek od tej reguły, gdyż nikt z Chojnic, włącznie z naszym burmistrzem, nie skomentował komentarza reportażu w TVN24 z cyklu „Prosto z Polski”. Wtedy to po materiale z Żukowa w pow. kartuskim o przetargu na wykonanie studium zagospodarowania, który wygrała firma córki urzędniczki organizującej go, wspomniano o ukaraniu naszego architekta miejskiego przez burmistrza za stosowanie kolornika z pewnej firmy. Ciekawe, jaka będzie następna okazja do promocji telewizyjnej naszego miasta.
Natomiast nasz lokalny potentat w dziedzinie telewizji kablowej nie jest na dziś zainteresowany nadawaniem programu lokalnego, aby ewentualnie konkurować na tym odcinku z newsami ogólnopolskich. Z drugiej strony prywatny właściciel nie ma takiego obowiązku i zmusić go do tego nie sposób. Na dziś sytuacja jest taka, że możemy oglądać jedynie msze święte z chojnickich kościołów. Relacje z sesji RM czy przemarsz w dniu 11 listopada spod starostwa do Bramy Człuchowskiej i następnie do Bazyliki Mniejszej, które można było obejrzeć w latach 90 - tych, to już historia. Staramy się tę lukę jakoś zapełnić poprzez nasze relacje filmowe umieszczane w internecie. Uważam jednak, że czas najwyższy zakopać topór wojenny i spróbować dogadać się. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, gdyby od 1 grudnia podwyżka za telewizję kablową była nie w wysokości 1,90 zł (jak zdecydowano), a np. 2,90 zł. Warunkiem byłoby oczywiście uruchomienie normalnego i regularnego programu lokalnego, w którym znalazłyby się nie tylko relacje bądź retransmisje z sesji Rady Miejskiej czy Powiatowej, ale pokazano by migawki z prowadzonych inwestycji czy też z bardzo udanego koncertu pieśni patriotycznych w dniu 11.11. w Bazylice Mniejszej. A może wraz z następnym rachunkiem za usługi warto dołączyć ankietę z pytaniem w tej sprawie?
(je)

Zapisz

  1. 5 lipca 2010  11:49   jestem ZA !!!   anonim

    jestem ZA !!!

    0
    0
    Odpowiedz