Technicy dentystyczni odebrali świadectwa

W Medycznej Szkole Policealnej w Chojnicach po raz pierwszy świadectwa ukończenia szkoły odebrali technicy dentystyczni. Powstanie kierunku było efektem unijnego projektu realizowanego przez Powiat Chojnicki.

Świadectwa otrzymało 15 absolwentów.   |  fot. Policealna Szkoła Medyczna

W Medycznej Szkole Policealnej rozdano pierwsze świadectwa ukończenia szkoły na kierunku Technik dentystyczny, czyli kwalifikacji MED.06 Wykonywanie i naprawa wyrobów medycznych z zakresu protetyki dentystycznej i epitez twarzy. Świadectwa otrzymało 15 absolwentów. Egzaminy zewnętrzne z tej kwalifikacji odbyły się w połowie stycznia, a ich oficjalne wyniki znane będą w marcu.

- Wstępne opinie naszych absolwentów są bardzo optymistyczne i rokują, że wyniki mogą być bardzo dobre – mówi Marek Lemańczyk, dyrektor Medycznej Szkoły policealnej. - Dziękuje wszystkim osobom, które włożyły swój wkład w powstanie w naszej placówce właśnie tego kierunku.  Przypomnijmy. Był to bezpośredni efekt projektu unijnego "Wsparcie szkolnictwa zawodowego w powiecie chojnickim" realizowanego w ramach RPO WP na lata 2014-2020.

Dzięki temu powstała nowoczesna, bogato wyposażona pracownia o standardach odpowiadającym dzisiejszym zakładom protetycznym. Mogą się w niej uczyć przyszli technicy dentystyczni w zakresie standardowych metod pracy oraz w zakresie nowoczesnej obróbki cyfrowej. Pierwszy nabór na ten kierunek odbył się we wrześniu 2019 roku. Nauka trwa 2,5 roku. Aktualnie w szkole kształci się kolejna grupa techników na I roku. Kolejne nabory w maju br.

St. Powiatowe. fot. Policealna Szkoła Medyczna