Te pieniądze się po prostu należały …

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wręczył dziś samorządowcom z regionu promesy na odbudowę dróg i infrastruktury po nawałnicy, strażakom z Rytla kluczyki do wozu strażackiego oraz przypiął medale.

Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński wręczył dziś odznaczenia strażakom, promesy samorządowcom, dyplomy oraz kluczyki do wozu ochotnikom z Rytla.   |  fot. (olo)

Po raz kolejny komenda chojnickiej straży pożarnej zamieniła się w miejsce wizyty wysokiej rangi polityka. Miejsce to nie zostało jednak wybrane przypadkowo, bowiem właśnie w „sercu” straży pożarnej wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński w asyście komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Leszka Suskiego oraz wojewody Dariusza Drelicha wręczył strażakom ochotnikom z Rytla kluczyki do wozu strażackiego, a także wręczył odznaczenia strażakom i promesy samorządowcom.

Co prawda do ochotników z Rytla nie trafił dziś nowiutki wóz strażacki prosto z fabryki, ale chyba nie mają powodów do narzekania, gdyż dostali pojazd w dobrym stanie ze Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, gdzie wykorzystywany był on do ćwiczeń. Wcześniej wiceminister wręczył kilkadziesiąt odznaczeń dla strażaków z województwa pomorskiego oraz dwa dyplomy za zaangażowanie w ratowaniu życia i zdrowia oraz mienia po sierpniowej nawałnicy strażakowi Grzegorzowi Zięcikowi oraz ratownikowi Mateuszowi Orlikowskiemu.

Natomiast samorządowcy z województwa pomorskiego, w tym przedstawiciele gmin z naszego regionu, otrzymali promesy na pokrycie kosztów odbudowy m.in. dróg i infrastruktury po sierpniowej nawałnicy. MSWiA na wniosek wojewody pomorskiego przyznało dotację na pełną wnioskowaną przez samorządy kwotę 43,5 mln zł (38,8 mln zł na drogi oraz 4,7 mln zł na inne obiekty infrastruktury). Samorządy do poszczególnych inwestycji będą musiały dołożyć po 20 proc.

Do gmin z powiatu chojnickiego oraz do samego powiatu chojnickiego trafi łącznie połowa tej kwoty – 22 mln zł. Najwięcej, bo blisko 10 mln zł otrzyma miasto i gmina Brusy. Gmina Chojnice otrzyma 5,7 mln zł, powiat chojnicki 5 mln zł, miasto i gmina Czersk prawie 1,3 mln zł. Do gminy Dziemiany trafi 3,7 mln zł, gminy Lipusz 3,9 mln zł, gminy Parchowo 1,2 mln zł, gminy Sulęczyno 1,2 mln zł, powiatu bytowskiego 6,6 mln zł i powiatu kościerskiego 5 mln zł.

Bez wątpienia środki te pomogą samorządom w odbudowie dróg i infrastruktury po nawałnicy i nie ma wątpliwości, że te pieniądze się po prostu należały. Wiceminister Jarosław Zieliński podziękował samorządowcom oraz służbom za ich starania po sierpniowej nawałnicy, a strażakom z OSP w Rytlu życzył, by ich nowy wóz nadal służył tylko do ćwiczeń i nie musiał być używany w akcjach. W mieniu druhów z Rytla za pojazd podziękował Sławomir Woziński.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 9 kwietnia 2018  00:15   Te pieniądze się po prostu należały …   chojniczanin

  ... każdemu pisowskiemu ministrowi, zastępcy i każdemu ich misiewiczowi! Dała przykład pisowska pani premier Becia Szydło jak przyznawać sobie samej prawie 70 tys. zł premii i także jak dawać innym misiewiczom od 70 - prawie 100 tys zł nagród "bo się należało" za pomoc w podniesieniu Polski z kolan i za wprowadzenie w Polsce pisowskiego dobrobytu od którego cale społeczeństwo aż mdli!

  13
  2
  Odpowiedz
 2. 7 kwietnia 2018  10:03   Za co te medale?   miejscowy

  Za co te medale? to z racji wykonywanego zawodu jest to obowiązek,normalna służba ,czynność.gdzie jest honor niektórych osób co przypisują sobie zasługi innych....jest wielu anonimowych osób którym \'\'te medle\'\'się należą a którzy nie szukają rozgłosu

  16
  2
  Odpowiedz
 3. 7 kwietnia 2018  07:11   Ojej   anonim

  Gdzie my jesteśmy Wyjedźcie na wschód, tam może przestaniecie biadolić.

  3
  12
  Odpowiedz
 4. 6 kwietnia 2018  20:38   Do nizej (1)   anonim

  Ale jesteście bardzo mili i eleganccy.

  5
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 6 kwietnia 2018  21:08   Widziałeś(aś) ...   ex

   Widziałeś(aś) kiedyś" miłą i elegancką śmierć" ? Ten " minister" chyba nie tylko moralnie odpowiada za śmierć co najmniej 36 osób.

   15
   3
 5. 6 kwietnia 2018  20:17   Panie starosto, podawać ... (1)   esteta

  Panie starosto, podawać rękę temu typowi, to jakby świnię całować....

  19
  12
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 7 kwietnia 2018  06:47   ff   anonim

   Oj POparzyłem sobie rękę - nie słyszałeś jak cicho PISnąłem z bólu?

   1
   5
 6. 6 kwietnia 2018  19:28   Brzydziłbym się zbliżyć ... (2)   ex

  Brzydziłbym się zbliżyć do osobnika, którego łapy ociekają krwią emerytów mundurowych.

  21
  16
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 kwietnia 2018  09:46   Jeżeli byli oprawcami, to ...   ex

   Jeżeli byli oprawcami, to chyba niezbyt precyzyjnymi, biorąc pod uwagę ciebie...Raczej należysz do tych obecnych bohaterów, którzy nie zdążyli się załapać i swoja odwagę mierzą ilością wypisywanych głupot w necie. Pogadaj z prawdziwymi opozycjonistami, a nie słuchaj tych, którzy spali 13 grudnia, albo urodzili się w 80 roku . A na myśli mam zgony tych, którzy służyli Polsce 1 dzień przed 89 i ponad 25 lat po.

   4
   0
  • 8 kwietnia 2018  22:21   Mundurowych   Jakub

   Masz na myśli oprawców za PRL?

   0
   5
 7. 6 kwietnia 2018  19:24   Czy te pisowskie aparatczyki ... (2)   maks

  Czy te pisowskie aparatczyki oddali już kasę. ?

  24
  17
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 kwietnia 2018  10:40   A wy dalej wybierajcie ...   anonim

   A wy dalej wybierajcie między dwoma złodziejami, przekonując siebie nawzajem, który lepszy.

   1
   2
  • 8 kwietnia 2018  08:12   Jak   Jan

   Platformiarze oddadzą to co przekręcili to zapewnie i pisowcy oddadzą jedni warci drugich jak zobaczą kasę to ludzi w d... mają liczy sie wlasne koryto więc pierdoł nie pisz bądż obiektywny

   1
   6
 8. 6 kwietnia 2018  19:02   Brawo, tak trzymac, mozna ?- ... (1)   WRG

  Brawo, tak trzymac, mozna ?- mozna i juz,a niedowiarkom co mozna powiedziec?Da się! i juz.

  10
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz