Szymborska we wspomnieniach w kawiarence

Uczniowie Technikum nr 2 w Chojnicach przy ul. Dworcowej kontynuują dobre tradycje kawiarenek literackich. Jej najświeższa odsłona miała jedną bohaterkę - Wisławę Szymborską, zmarłą w tym roku polską noblistkę.

Jak przystało na prawdziwą kawiarenkę, była aromatyczna kawa i pyszne ciasto upieczone przez uczennice Technikum Żywienia.   |  fot. (ro)

"Nic dwa razy się nie zdarza" - ten wiersz poetki stał się klamrą spotkania a właściwie opowieści utkanej z fragmentów życiorysu i wybranych utworów recytowanych przez uczniów, nierzadko opatrzonych subtelną gra na gitarach i śpiewem. Wspomnienia były "wspomagane" multimedialną prezentacją. Dodajmy do tego jeszcze wyśmienitą oprawę - przyćmione światła, świeczki - warto było przyjść!

(ro)

1

2

3

 1. 3 grudnia 2012  09:39   No niestety nie jest to ...   abc

  No niestety nie jest to powód do dumy Noblistki. "Lenin nowego społeczństwa Adam" i inne tego typu panegiryki na cześć Stalina. Nawet wiersz po śmierci Stalina napisała. No cóż na artystę zawsze trzeba patrzeć jako na całość, na całokształt jego często tfuurczości.

  0
  0
 2. 1 grudnia 2012  21:31   Ty zapewne nie popełniłeś w życiu żadnych rzeczy, za które powinieneś się wstydzić.   anonim

  "Kto jest bez grzechu..."

  0
  0
 3. 1 grudnia 2012  11:23   Teraz też,jak za ...   skejt

  Teraz też,jak za komuny,czczenie Poetki może sie spotkać z krytyką władz kościelnych,a nauczyciel,wychowawca może mieć problemy.Toć Szymborska i Miłosz nadal nie są "na bazie i po linii"

  0
  0
 4. 30 listopada 2012  20:29   Pajac jesteś i tyle w ...   anonim

  Pajac jesteś i tyle w temacie, nawet nie masz pojęcia o tamtych czasach, a jeśli nawet to co?

  0
  0
 5. 30 listopada 2012  20:23   Wiersze na czesc ... (1)   anonim

  Wiersze na czesc stalina-autorstwa poetki- tez czytali czy pominieto ten niechlubny epizod w tworczosci poetki?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi