Szukasz alternatywy dla tradycyjnych metod usuwania owłosienia?

Depilacja laserowa to obecnie jedna z najpopularniejszych metod całkowitego usuwania nadmiernego owłosienia z danych partii ciała.

Depilacja laserowa to jedna z najpopularniejszych metod całkowitego usunięcia nadmiernego owłosienia.   |  fot. nad.

Polecana jest przede wszystkim tym, którzy zmagają się z licznymi podrażnieniami skóry po zastosowaniu tradycyjnych metod depilacji. Zalecana jest również osobom z tendencją do wrastania włosów i tworzenia się z tego powodu stanów zapalnych.

Jeśli należysz do grona wyżej wymienionych osób lub przez wzgląd na swój komfort chcesz trwale pozbyć się owłosienia to depilacja laserowa gocław jest doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Obecnie wiele gabinetów kosmetycznych posiada tego typu usługę w swojej ofercie. Na czym polega depilacja laserowa? Na jakich partiach ciała można ją wykonać? Czy zabieg jest bolesny? Odpowiadamy.

Na czym polega depilacja laserowa? Z jakich partii ciała można trwale usunąć owłosienie?

Każda depilacja laserowa poprzedzona jest szczegółową konsultacją - analizą przeciwwskazań oraz oceną stanu skóry i koloru włosów. Na podstawie tych ostatnich dobierane są optymalne parametry lasera. Przed docelowym zabiegiem lekarz wykonuje również próbę laserową na kilku miejscach na skórze, by sprawdzić jak reaguje ona na światło lasera. Jeśli nie wykazuje ona żadnych reakcji alergicznych, przystępuje się do wykonania zabiegu.

Do przeprowadzenia depilacji laserowej wykorzystuje się laser generujący światło, które przenika przez skórę i pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. W wyniku przechwycenia światła lasera, melanina podgrzewa się i ulega nieodwracalnemu zniszczeniu, tym samym uszkadzając również cały mieszek. Stąd też, depilacja laserowa określana jest także mianem trwałego usuwania owłosienia.

Depilacja laserowa to nieinwazyjny, w pełni bezpieczny i jeden z najbardziej skutecznych zabiegów. Przeprowadzać ją można praktycznie na całym ciele. Trwałe usuwanie niechcianego owłosienia wykonuje się jednak najczęściej na takich partiach ciała, jak nogi, okolice bikini, ręce, pachy i twarz, a nierzadko także plecy i brzuch.

Czy depilacja laserowa boli?

W trakcie trwania zabiegu depilacji laserowej pojawia się uczucie mrowienia, lekkiego kłucia i szczypania, jednak mogą temu towarzyszyć także dolegliwości bólowe. Trwają one kilka sekund, po czym odpuszczają. By je zmniejszyć stosuje się specjalne znieczulające maści i kremy. Dodatkowo schładza się partie ciała, które będą depilowane. Same kwestie bolesności zabiegu uzależnione są głównie od włosów i melaniny. Im ciemniejsze i gęstsze są włoski oraz im ciemniejsza jest karnacja, tym odczuwany ból może być większy.

(nad.)