Szukamy wygodne poduszki – jaka powinna być dobra poduszka do spania?

Sen to zarówno odpoczynek dla ciała, jak i ducha, dlatego niezależnie od wykonywanego zawodu, wieku czy innych czynników, komfortowe spędzenie kilku godzin w pozycji leżącej jest istotniejsze, niż przypuszcza większość osób.

Dobra poduszka do spania nie tylko umożliwia regenerujący odpoczynek, lecz także pomaga zapobiegać bólom karku i pleców.   |  fot. nad.

Dlatego właśnie dobór wyposażenia sypialni jest właśnie tak istotny, jednak ilość dostępnych ofert na rynku może przytłoczyć, zwłaszcza osoby nie interesujące się tym tematem na co dzień. Oprócz wygodnego materaca, równie istotne jest też wybranie poduszki – na co jednak zwrócić szczególną uwagę i czym cechuje się ta dobra? Sprawdź, co warto wiedzieć o poduszkach i czemu warto zdecydować się na tę od renomowanego producenta, jakim jest SleepMed by Hilding Anders.

Poduszka do spania – czemu jest tak istotna?

Tak jak materac zapewnia podparcie dla kręgosłupa, by znajdowała się w on odpowiedniej, zalecanej przez lekarzy pozycji (kształt litery S), tak i poduszka pełni podobną rolę, z tym że jej działanie ogranicza się do okolic głowy i karku. Ta część ciała jest wyjątkowo wrażliwa i narażona na poważne urazy, stąd konieczność zadbania o nią zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Dobrze dobrana poduszka powinna przede wszystkim odciążać mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie głowy i całego odcinka szyjnego we właściwej pozycji. Stąd starania producentów, by poduszki miały ergonomiczny kształt, bezpośrednio wpływający na jakość użytkowania.

Równie istotne co kształt, jest też wypełnienie, dlatego w poduszkach marki SleepMed, produkowanych przez firmę Hilding Anders, stosuje się nowoczesne pianki wysoko- i termoelastyczne, które zapewniają doskonałe podparcie dla głowy, karku i ramion. Doskonale sprawdzają się w sytuacjach, gdy dana osoba cierpi na bóle pleców o poranku – ich powodem może być źle dobrana poduszka, stąd tak ważne jest dbanie o ten aspekt.

Wygodna i komfort, czyli dobrze dobrane poduszki do spania

Istotnym aspektem przy okazji doboru dobrej poduszki jest jej kształt. Choć tradycyjne konstrukcje, które w przekroju mają prostokąt lub kwadrat są ciągle popularne, to jednak w dłuższej perspektywie mogą okazać się niewystarczające. Dlatego coraz więcej producentów ma w swojej ofercie wyprofilowane konstrukcje, które podpierają nie tylko głowę, ale również okolice karku i ramion, by zwiększyć komfort snu. Poduszki te doskonale sprawdzają się, gdy użytkownik preferuje spanie na plecach lub na boku.

Inną istotną cechą dobrze dobranej poduszki jest wypełnienie – pod tym względem również wiele się zmieniło przez ostatnie lata. Obecnie dużą popularnością cieszą się te oparte na piance, które podobnie jak nowoczesne materace, lepiej dostosowują się do ciała użytkownika.

W poduszkach marki SleepMed by Hilding Anders z termoelastycznej pianki visco, która bezpośrednio reaguje zarówno na temperaturę, jak i siłę nacisku. Dzięki temu poduszka idealnie współgra z ciałem użytkownika, dostosowując się do jego potrzeb. Więcej informacji o tym, jak ważne jest dobranie właściwej poduszki, można przeczytać w artykule: Jaka powinna być wygodna poduszka? Poznaj zalety poduszek Janpol i Sleepmed by Hilding.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

(Artykuł Partnera)