Szpital ma za 10 miesięcy 2021 stratę w wysokości 3,3 mln zł

Po uwzględnieniu odpisu amortyzacyjnego chojnicki szpital ma na 31.10. br. stratę w wysokości 3,3 mln zł. Taką informację otrzymali członkowie Rady Społecznej tej placówki. Przedstawiła ją Monika Frymark - Fifielska, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych.

Na dziś sytuacja finansowa szpitala wygląda kiepsko. Mamy spore przychody, ale niestety i duże koszty – podsumowała swój „referat” Monika Frymark - Fifielska.   |  fot. screen video

Ogółem przychody wyniosły 134,5 mln zł, natomiast wydatki były na poziomie 143,7 mln zł. Prawie 6 mln zł w kosztach stanowi pozycja „amortyzacja”. W dochodach szpitala znaczącą pozycją są wpływy za walkę z pandemią COVID-19. To kwota w wysokości 22,7 mln zł. Są w niej dodatki rządowe do pensji zasadniczej personelu pracującego przy chorych na COVID-19 na ok. 9,5 mln zł.

Ponadto szpital zarabia na pracy m.in. punktu wymazowego oraz dokonywaniu szczepień przeciw koronawirusowi. Dyrektor Maciej Polasik zauważył, że dochody szpitala za wspomniane szczepienia są minimalnie wyższe, niż z kontraktu z NFZ na zabiegi rehabilitacyjne (604 tys. zł i 599 tys. zł).

Więcej w relacji video.

(je)