Sypnęło mandatami

W miniony weekend na drogach powiatu chojnickiego doszło aż do ośmiu stłuczek. Większość sprawców kolizji drogowych stanowili kierowcy samochodów, ale w grupie tej znalazł również pieszy oraz właściciel psa

Policja apeluje o ostrożność, a łamiących przepisy karze mandatami.

W jednym przypadku funkcjonariusze stwierdzili współsprawstwo, karząc mandatami obu uczestników zdarzenia drogowego.
W piątek, 18.12.br., policjanci byli wzywani do czterech kolizji drogowych.
O godzinie 13.20 w Chojnicach na ul. Tucholskiej kierowca ciężarowego volkswagena, 24 -letni mieszkaniec powiatu chojnickiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył volkswagena passata. Sprawca zdarzenia drogowego był trzeźwy, został ukarany 250 - złotowym mandatem karnym.
10 minut później w Brusach kierowca volvo nieprawidłowo wykonał manewr zmiany kierunku jazdy i uderzył w bok samochodu marki peugeot. 26 - latek z powiatu radomskiego za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 450 zł.
O godz. 16.00 na osiedlu Kolejarz w Chojnicach kierowca peugeot w trakcie cofania uderzył w bok przejeżdżającego fiata. W sprawie zdarzenia drogowego prowadzone są czynności wyjaśniające. Kierowcy fiata policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny ze względu na brak badań technicznych pojazdu.
O godz. 16.45 w Chojnicach na skrzyżowaniu ulic Drzymały – Żwirki i Wigury kierowca opla, 28 - letni mieszkaniec powiatu chojnickiego, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i najechał na tył audi. Sprawca kolizji otrzymał mandat karny w wysokości 300zł.
W sobotę. 19.12 br., policjanci podejmowali czynności na miejscu dwóch kolizji drogowych.
O godz. 10.00 doszło do stłuczki w Charzykowach na ul. Kormoranów. Policjanci stwierdzili, że winę za spowodowanie zdarzenia drogowego ponoszą oboje uczestnicy zdarzenia (74 - letni kierowca ciężarowego volkswagena i 43 - latka jadąca osobowym renault), którzy nie zachowali bezpiecznej odległości podczas wymijania. Policjanci ukarali kierowców mandatami karnymi w wysokości po 250 zł.
O godz. 16.25 w Chojniczkach wprost pod jadącego fiata wbiegł pies. Właściciel, który nie upilnował czworonoga, został ukarany 200-złotowym mandatem karnym.
Do dwóch kolizji drogowych doszło także w niedzielę (20.12.br).
Około godz. 10.00 na ul. Gdańskiej 24 - latek wszedł na jezdnię na czerwonym świetle i został potrącony przez kierowcę opla. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Za niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej został ukarany 100 - złotowym mandatem karnym.
O godz. 14.50 w Chojnicach na ul. Zielonej 52 - letni mieszkaniec powiatu chojnickiego kierujący golfem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu toyocie, w efekcie czego doszło do zderzenia bocznego pojazdów. Policjanci ukarali 52-latka 500 - złotowym mandatem karnym.
KPP