Święto strażaków na Starym Rynku

Dziś chojniccy strażacy uroczyście obchodzili swoje święto. Z tej okazji na Starym Rynku nie zabrakło awansów i wyróżnień, które wręczali zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Piotr Socha i komendant PSP w Chojnicach Błażej Chamier Cieminski.

W czwartek 9 maja odbyły się obchody Dnia Strażaka w Chojnicach.   |  fot. (olo)

Komendanci z Gdańska i Chojnic oraz zaproszeni goście podziękowali strażakom za ich trudną służbę oraz zaangażowanie. - Nikogo nie trzeba przekonywać, że tu w powiecie chojnickim działacie w pełni profesjonalnie – mówił  zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Piotr Socha, który wręczał również awanse i wyróżnienia.

Nagrody komendanta wojewódzkiego – za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie – otrzymali: komendant PSP w Chojnicach Błażej Chamier Cieminski, zastępca komendanta PSP w Chojnicach Marcin Wróblewski oraz Michał Brieger i Alicja Zielińska

Nie zabrakło również wręczenia awansów. Na stopień aspiranta sztabowego awansował Dariusz Jeszka, na aspiranta Jan Banaszak, na ogniomistrza Grzegorz Kuchenbecker, na młodszego ogniomistrza Szymon Hapka i Jacek Hinc, na starszego strażaka Aron Górnowicz oraz Szymon Piotrowski.

Wręczono również druhom OSP z powiatu chojnickiego dwa wysokie odznaczenia Ochotniczych Straży Pożarnych. Złoty Znak Związku otrzymał Andrzej Januszewski, a Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa odebrał Łukasz Jabłoński.  W Warszawie na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego podczas obchodów centralnych Dnia Strażaka Łukasz Kiedrowicz otrzymał awans na stopień młodszego kapitana.

Tekst i fot. (olo)