Święto Niepodległej w SP nr 3

W Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach obchody rocznicy odzyskania niepodległości miały bardzo radosny, pogodny nastrój, a organizator pan Piotr Skorupski zadbał, by uczniom przekazać najważniejsze wiadomości historyczne w sposób atrakcyjny i ciekawy.

Wszystkie pokazy zyskały ogromny aplauz widowni!   |  fot. (nad.)

Pomogła w tym prezentacja zdjęć i fragmentów filmów dokumentalnych z okresu odradzania  się państwowości polskiej, wspólnie radośnie zaśpiewane piosenki patriotyczne, które z wielką werwą zaintonowali ze sceny uczniowie klasy VI e. Na scenie i widowni królowały biało – czerwone barwy.

Uczniowie podkreślili je strojami i przygotowanymi patriotycznymi kotylionami, a Barbara Łącka, nauczycielka plastyki, dekoracją, którą tworzyły biało – czerwone motyle upięte w wielkie narodowe serce. Na tle serca dla Ojczyzny, w absolutnej ciszy, uczniowie z kółka migowego prowadzonego przez  Małgorzatę Nowak i Ilonę Szramkę przedstawili wiersz „Kto ty jesteś? Polak mały!”, a uczennice z klasy IVa pod okiem Ewy Sawickiej – taniec  z narodowymi flagami w takt współczesnej piosenki „Orła cień”.

Była to też okazja poznania przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wybranych w kampanii uczniowskiej, a także nagrodzenia laureatów jesiennych konkursów przedmiotowych i artystycznych zorganizowanych w szkole. Podczas obchodów uroczystości miejskich Narodowego Święta Niepodległości Zespól Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Chojnicach reprezentował poczet sztandarowy z klasy VII a.

(SP nr3)

Zapisz