Światowy Dzień Turystyki - Word Tourism Day

W Technikum nr 3 w Chojnicach obchodzony był Światowy Dzień Turystyki. Word Tourism Day – to święto , które zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ.

Dzień Turystyki wszedł na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych.   |  fot. (nad.)

Prognozy pokazują, że do 2030 roku 25% zatrudnionych będzie pracować na rynku turystyki, począwszy od bezpośredniej obsługi klienta po promocję regionu. W Tech3Chojnice oprócz klas o profilu Turystycznym i Hotelarskim jest wielu uczniów i nauczycieli. którzy lubią podróżować. Celem tego dnia było podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w ramach społeczności międzynarodowej i pokazanie jak wpływa na społeczne, kulturowe, ekonomiczne wartości na całym Świecie.

Z tej okazji w  „Trójeczce” uczennice wraz z nauczycielkami przygotowali quizy i konkursy z wiedzy o turystyce. Dyplomy Znawcy Turystyki otrzymali: Krajewski Piotr IV TT, Boniecki Kacper III CT i Sikora Joanna IV TT . Organizatorzy dziękują wszystkim za udział i mają nadzieję, że sprawił Wszystkim trochę radości.

Z. Graszek

  1. 3 października 2019  10:57   Podobno po angielsku świat ...   anonim

    Podobno po angielsku świat to World. Word kojarzy mi się z pakietem Office ;)

    0
    0