Spotkanie o segregowaniu śmieci i ich spalaniu

W Technikum nr 1 odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Straży Miejskiej z klasami drugimi . Zajęcia poprowadziła zastępca komendanta Straży Miejskiej - Magdalena Reszczyńska.

Podczas prelekcji uczniowie m.in. dowiedzieli się, iż ochrona jakości powietrza jest bardzo istotna dla zdrowia i komfortu życia obecnych, jak i przyszłych pokoleń.   |  fot. (nad.)

Tematem spotkania była „Niska emisja – problem do wyeliminowania? – czyli dlaczego powinniśmy segregować śmieci oraz negatywne skutki ich spalania”. Celem programu jest uświadomienie uczniom zagrożeń dla zdrowia ludzi i środowiska wynikających z użytkowania przestarzałych palenisk węglowych oraz spalania niskogatunkowego opału, a tym bardziej śmieci.

Wspomniano również o prawidłowej segregacji odpadów również o tym ,że spalanie śmieci w domowych piecach to najgorszy sposób na pozbycie się ich. Uczniowie dowiedzieli się jakie substancje są wydzielane podczas spalania i jakie są skutki zdrowotne ich wdychania.

(Nad.)


  1. 28 października 2019  19:47   Przecież wszyscy wiemy że ...   Arek

    Przecież wszyscy wiemy że śmieci się segreguje. Dzieli się je na te które palimy w piecu i te które wyrzucamy do lasu :)

    10
    3