Sportowa rywalizacja na rzecz Jakuba

Sport potrafi łączyć – z tego założenia wyszedł nie po raz pierwszy ks. Tomasz Mońko organizując kolejny charytatywny mecz. Na jego aple odpowiedzieli byli sportowcy, biznesmeni, policjanci i reprezentanci innych profesji.

Cały dochód ze spotkania zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia Jakuba.   |  fot. (ro)

Którzy  grali w niedzielne popołudnie na rzecz leczenia 40 - letniego Jakuba. Naprzeciwko siebie stanęli, umyślnie przemieszani zawodnicy w strojach białych i żółto niebieskich. W drużynie „białej” znaleźli się: Aleksander Kalinowski, Józef Kowalski, Adam Lemańczyk, Arkadiusz Pankau, Tomasz Doege, Mariusz Pliszka, Tadeusz Paterek, Krzysztof Stencel, Krzysztof Mazurkiewicz, Marcin Sawa, Jacek Mroczkowski, Marek Rudnik, Mirosław Modrzejewski.

Barwy niebiesko – żółte przybrali: Sławomir Czarnecki, Krzysztof Ringwelski, Arkadiusz Szreder, Rafał Zabrocki, Marek Szczepański, Michał Draszanowski, Tadeusz Sopyła, Grzegorz Sząszor, Mariusz Małkowski, Rafał Miszewski, Jarosław Klauzo, Artur Czarnowski.

Mecz zakończył się zwycięstwem 3:2 dla żółto niebieskich. Początkowo skuteczniejsi byli zwycięzcy – w 18 minucie pierwszego gola strzelił Rafał Zabrocki, w 21 – Jarosław Klauzo a w 24 – Marek Szczepański. Ale tuż po przerwie role się odwróciły – najpierw sytuację dla „białych” wykorzystał Krzysztof Mazurkiewicz a dwie minuty później poprawił na 3: 2 Tomasz Doege.

Ale nie tylko wynik był ważny, ale też chęć pomocy Jakubowi, który zmaga się z nawrotem choroby nowotworowej. Wpłaty na konto na jego rzecz przekazuje też Stowarzyszenie na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka „Wspólny dom” nr konta 16 2030 0045 1110 0000 0407 2750 z dopiskiem „Dla Jakuba”.