Sporo emocji sportowych w Lublinie

W Lublinie w meczu 30 kolejki eWinner 2 Ligi miejscowy Motor podejmował Chojniczankę. Gospodarzy czekało trudne zadanie, goście przed meczem zajmowali trzecie miejsce. Motor miał o dwadzieścia "oczek" mniej i był dwunasty.

Dwa gole dla Chojniczanki zdobył Adam Ryczkowski. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.   |  fot. screen TVP Sport

Chojniczanka przeciwko lublinianom mogła skorzystać z Mateusza Bartosiaka, Pawła Czajkowskiego i Roberta Ziętarskiego, którzy wcześniej nie mogli zagrać z powodu kary za nadmiar żółtych kartek.

MOTOR - CHOJNICZANKA 2:2 (0:1)

Chojniczanka: Sokół - Czajkowski, Grolik, Bartosiak, Mudra, Kona, Ziętarski, Klichowicz (74 Napołow), Mikołajczak, (74 Rakowski), Ryczkowski, Skrzypczak (84 Olaf Nowak).

Bramki: 0:1 Ryczkowski 35, 1:1 Król 53 (karny), 2:1 Swędrowski 57, 2:2 Ryczkowski 65

Żółte kartki: Swędrowski (Motor) - Czajkowski (Chojniczanka).

Pierwsza połowa należała do Chojniczanki. Do przerwy goście prowadzili 1:0 po ładnej akcji zapoczątkowanej i zakończonej przez Adama Ryczkowskiego.

W drugiej połowie odmieniony Motor wyszedł na prowadzenie po stałych fragmentach: rzut karny dobrze wykonał Rafał Król, a rzut wolny – Tomasz Swędrowski. Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z przewagi. Po rzucie rożnym i świetnym zachowaniu w polu karnym wyrównał znowu Ryczkowski. Do końca, mimo naporu i kilku szans Chojniczanki, wynik się nie zmienił.