Sopocka Szkoła Wyższa zainaugurowała w Chojnicach kolejny rok akademicki

Tydzień temu studenci Sopockiej Szkoły Wyższej w Sopocie, a wczoraj studenci filii w Chojnicach złożyli ślubowanie i stali się pełnoprawnymi studentami uczelni. Odbyło się to w trakcie uroczystych inauguracji nowego roku akademickiego 2019/2020.

Nowy rok akademicki w Chojnicach oficjalnie rozpoczęty.   |  fot. (olo)

Dla sopockiej uczelni jest to rok wyjątkowy. Dlaczego wyjątkowy? Ponieważ Sopocka Szkoła Wyższa rozpoczyna właśnie 20-lecie kształcenia.  Tydzień temu pierwsza część inauguracji odbyła się w Polskiej Filharmonii Kameralnej Opery Leśnej w Sopocie, a wczoraj władze sopockiej uczelni – wspólnie z zaproszonymi gośćmi – zainaugurowały te obchody w Chojnicach, gdzie od kilkunastu lat „sopocka” kształci studentów z kilku ościennych powiatów. 

W wystąpieniu inauguracyjnym rektor SSW prof. dr hab. Teresa Martyniuk podsumowała minione 20 lat, mówiła też o ciągłym rozwoju uczelni, nowych kierunkach i specjalnościach oraz zagranicznych kontaktach, a także o dobrej współpracy z władzami Chojnic oraz dyrekcją SP nr 8, gdzie mieści się chojnicka filia. Z okazji 20-lecia nagrodzono i wyróżniono za pracę, zaangażowanie i organizację Chojnickiego Collegu Kreatywności i Innowacyjności dr Emilię Kalittę oraz Annę Gruchałę.

Nowi studenci złożyli uroczyste ślubowanie, a absolwenci odebrali dyplomy. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Dariusz Filar, ekonomista, nauczyciel akademicki, pisarz, członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2004–2010. 

Tekst i fot. (olo)